Google vylepšuje videohovory ve tmě: Nová funkce připomíná noční vidění

videohovory ve tme google duo nocni videni

Brzy v Google Duo uvidíme jednu hodně zajímavou funkci, která může změnit videhovory jednou pro vždy. A to noční režim, se kterým půjdou osoby vidět ve videohovoru i v hodně tmavém prostředí. Nová funkce v mnohém připomíná noční vidění.

Google Duo brzy obohatí nová funkce pro videohovory ve tmě

Už v roce 2016 Google představil dvě aplikace Goodle Duo a Google Allo. Úspěšná je však pouze první jmenovaná. Dostává pravidelně aktualizace a nové funkce. Lidé ze serveru xda-developers nyní dokázali dostat z aplikace informace o dvou chystaných funkcích a dokonce je i zprovoznili, což není moc obvyklé. Díky tomu se ale můžeme s předstihem podívat na to, co Google pro Duo chystá.

První nová věc se týká svátku Valentýn, který je už doslova za rohem. Jde o režim s efekty, které se týkají svátku zamilovaných. Mnohem zajímavější je ale druhá funkce, která se originálně nazývá Low Light. O čem celá funkce je, můžete vidět na videu níže. To je podle slov autora natočeno v hodně zatemněném prostředí. Jediným zdrojem světla má být světlo z telefonu na boku.

XDA Developers Hands On Google Duo Low Light

XDA Developers Hands On Google Duo Low Light

Důvodem, proč autor přidal dodatečný světelný zdroj, je údajně kvůli vyšším snímkům za sekundu. Když zkoušel tuto funkci testovat v absolutní tmě, tak se snižovaly FPS. Nicméně i se světelným zdrojem si můžete všimnout velkého rozdílu v tom, kdy je funkce zapnutá a kdy ne. Mnohým to může připomínat technologii, kterou Google používá u nočního režimu Pixel telefonů (Night Sight). I když podle autora jde údajně o odlišné technologie.

Dostupnost obou funkcí není v tuto chvíli známá. Nejsou momentálně ani veřejně testovány v aplikaci Google Duo. Jakmile se tak ale stane, tak vás budeme určitě informovat.

Google Meet
Google Meet

Používáte Google Duo? Co říkáte na noční režim pro videohovory?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)