V Google vyhledávání teď funguje nová šikovná zkratka. Využijte ji?

google vyhledávání zkratka pro rychlou editaci

Efektivní hledání odpovědí na internetu je někdy otázkou sekund, občas dokonce jejich zlomků. Není čas ztrácet čas, jak se lidově říká. Proto je fajn, že se vývojáři neustále snaží nacházet způsoby, jak vyhledávání zrychlovat a také usnadňovat na straně uživatelského rozhraní. Do kategorie takových pozitivních zásahů patří i poslední novinka od největšího vyhledávače světa. Na domovské stránce Google vyhledávání v desktopovém prohlížeči se nyní nachází zkratka pro rychlou editaci zadaného pojmu.

google vyhledávání zkratka pro rychlou editaci ukázka

Tou zkratkou je obyčejná klávesa “/”, kterou stačí stisknout kdykoli při procházení zobrazených výsledků. Způsobí to, že se znovu rozbliká textový kurzor ve vyhledávacím poli a je možné okamžitě přepsat či upravit zadání. Web o této novince nyní informuje vyskakovacím oznámením vlevo dole, jak můžete vidět na obrázku. Vychytávka slouží jednoduše k tomu, aby uživatel neztrácel čas saháním na myš a jejím přejížděním a klikáním. Zkratka pro rychlou editaci v Google vyhledávání tedy šetří jen pár sekund či ještě míň, ale je to příjemná možnost. Za nás musíme říct, že se nám sice notifikační bublina vlevo dole ukazuje, ale samotná funkce ještě nefunguje.

Funguje vám tato novinka?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)