Pobaví i vyděsí: Google omylem udělal z muže sériového vraha

Google vyhledávání vrah chyba

Představte si, že někdo na světě zadá vaše jméno do Google vyhledávání a z výsledků se dozví, že jste masový vrah. I když… no… nejste. Přesně to se vinou chybujícího algoritmu stalo muži jménem Hristo Georgiev. Jinak spíš nenápadný inženýr pracující v Zurichu se stal na nějakou dobu nedobrovolně a hlavně negativně známou osobností, když ho “zradil” robot, který v nitru největšího vyhledávače světa spojil s masovým vrahem stejného jména, který páchal své činy před téměř padesáti roky. Fotografie spořádaného inženýra v obleku se objevila u výsledku vedoucího na Wikipedia stránku o sériovém vrahovi.

Google vyhledávání vrah chyba screen

Mladšího Hrista Georgieva na tuto skutečnost upozornil kolega, který mu s pobavením poslal snímek obrazovky e-mailem. Muž, který byl v tu chvíli pro online svět tváří masového násilníka, svůj příběh popsal na vlastním blogu. Když se toho chytila média, Google vyhledávání výsledek, za který mohlo chybné spojení údajů dvou osob stejného jména, upravilo. Georgiev ve svém článku nezapomněl veřejnost upozornit, že kdokoli je v dnešní době v online světě, by měl kontrolovat svou virtuální vizitku. Stačí podobná chyba a téměř kdokoli může být téměř kýmkoli jiným.

Jaké výsledky Google ukazuje u vašeho jména?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)