Z Google vyhledávání náhle zmizely dva užitečné nástroje

Google vyhledávání stopky časovač chybí

Základní vyhledávací nástroj firmy Google, ať už ve formě řádku v prohlížeči, nebo jako samostatná aplikace v mobilu, běžně nabízí několik několik automatizovaných funkcí, které namísto klasického výsledku vyhledávání rovnou spustí nějaký proces. Příkladem jsou převaděč jednotek, kalkulačka, stopky nebo časovač, které lze rovnou ve výpisu výsledků spustit zadáním správných slov. Právě  dva poslední zmíněné užitečné nástroje ale z neznámých důvodů z Google vyhledávání zmizely.

Google
Google

Namísto toho, aby se pod řádkem rovnou spustilo odpočítávání časovači či stopky, se nyní zobrazují pouze první standardní výsledky vyhledávání. Například u časovače s hodnotou 10 minut jde o YouTube video, požadavek na stopky zase končí jen vypsáním odkazů na nástroje třetích stran. Změny se týkají desktopového i mobilního vyhledávání.

Ačkoli nebylo zpočátku jisté, zda tito pomocníci nezmizeli záměrně, pravděpodobně tomu tak není. Nechtěnou chybu potvrzuje Twitter komunikace s Dannym Sullivanem, který zprostředkovává kontakt s veřejností pro Google vyhledávání. Podle něj se usilovně pracuje na obnovení obou nástrojů.

Jak často používáte tyto nástroje?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)