Google představil nový způsob, jak se mazat z vyhledávání

Google vyhledávání mazaní osobních dat Results about you

Společnost Google zavádí nový nástroj, skrze který budou moci uživatelé mazat osobní, kontaktní či jinak citlivé údaje o své osobě z výsledků vyhledávání. Prostředí nazvané “Results about you” (v zatím neoficiálním překladu “Výsledky o vás”) nabídne odstranění dat na pár kliknutí / klepnutí přímo v řádku s daným výsledkem. Novinka začala 28. září fungovat v USA a postupně se má dostat do dalších regionů.

Google
Google

“Pokud se vám nepodaří přimět vlastníka webu, aby obsah z webu odstranil, může společnost Google odstranit osobní údaje, které představují významné riziko krádeže identity, finančního podvodu nebo jiné konkrétní škody,” popisuje Google ve své nápovědě s odkazem na několik typů dat, která mohou být v tomto ohledu problematická.

Kromě kontaktních údajů může jít například o explicitní osobní snímky, falešnou pornografii či obrázky nezletilých osob. V roce 2023 pak Google údajně plánuje spustit také systém notifikací, které by konkrétního uživatele informoval o tom, že se k jeho osobě objevil nový výsledek ve vyhledávání.

Jak moc jste nyní viditelní v Google vyhledávání?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)