Když na Googlu vyhledáte “koronavirus”, zobrazí se vám SOS upozornění

Google vyhledávání koronavirus

Americký Google zareagoval na fakt, že Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila před několika dny globální stav zdravotní nouze. Ve spolupráci právě s WHO připravil do svého vyhledávání nástroj, který má lépe informovat obyvatelstvo. Pokud budete hledat informace o onemocnění virem 2019-nCoV, zobrazí se vám na stránce s výsledky kromě organických odkazů také několik dalších věcí. Půjde o odpovědi na základní otázky, tipy pro prevenci či aktuální zpravodajství. Objeví se také přímé spojení s kanálem příspěvků WHO na Twitteru, což je jen ze stěžejních zdrojů aktuálních informací. Google tedy reaguje na rozšiřující se koronavirus na místě, které je mu nejbližší – internetovém vyhledávání.

Technologický gigant používá tato takzvané SOS upozornění třetím rokem. Poprvé je zavedl v roce 2017 při zemětřeseních. Postupně byla nasazena i u povodní, požárů, hurikánů a dalších případů ohrožení lidských životů. Upozornění se zobrazují nad běžnými výsledky vyhledávání a uživatelé je tedy mají hned před očima. V některých případech se v nich pracuje třeba i s mapami a kontakty pro poskytnutí pomoci.

Koronavírus

Pokud se budete zajímat o koronavirus a příbuzná témata v Google vyhledávání, měli byste související SOS upozornění vidět jak v mobilu, tak i na desktopu. Zkoušeli jsme to otestovat, ale nové prvky jsme zatím neviděli. Nevíme, jestli je překážkou čeština nebo region. Epidemie se každopádně týká celé planety, takže očekáváme, že upozornění uvidí všichni. Zeptali jsme se Googlu na Twitteru, jak to s těmi jazyky bude.

Zobrazila se vám SOS upozornění při hledání informací o koronaviru?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)