TOPlist

Konec klikání. Z Google vyhledávání mizí dlouholetá klasika

Google vyhledávání automatické načítání výsledků nekonečné scrollování

Nejen mezi tvůrci webových stránek koluje vtípek, že nejlepší místo pro ukrytí mrtvoly je druhá stránka s výsledky vyhledávání na Google. Tam totiž chodí opravdu málokdo a co není na první stránce, to už skoro neexistuje. Do budoucna už ale tato praxe nejspíš postupně platit nebude, protože se Google rozhodl začít nasazovat automatické načítání dalších výsledků neboli nekonečné scrollování.

V USA už Google vyhledávání v anglickém jazyce v patičce nezobrazuje tradiční číslování, ale automaticky načítá další výsledky. Jejich maximální množství odpovídá šesti dřívějším stránkám. Společnost oficiálně neuvedla, proč se pro tuto změnu rozhodla, ale indicie existují. Vyhledávání čelí kritice, že nahoře nezobrazuje úplně relevantní výsledky a ty opravdu užitečné se obtížně hledaly.

Automatické načítání dalších výsledků na desktopu začal Google interně testovat letos na jaře. Na mobilních zařízeních se takto vyhledávač chová od loňského podzimu. O rozšíření novinky do dalších regionů zatím nebyla řeč.

Jak vám vyhovuje současný styl Google vyhledávače?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)