Chcete zmizet z Google vyhledávače? Firma nabízí jednoduchý způsob

google vyhledávání osobní údaje

Vyhledávač Google patří vůbec k nejmocnějších nástrojů celého internetu. Před nějakým časem se proto americký gigant rozhodl upravit zásady osobních údajů tak, aby mohli jednotliví uživatelé odstranit z výsledků vyhledávání citlivá data jako třeba číslo občanského průkazu, bankovní informace, lékařské záznamy či podpis.

Zmizení z Google vyhledávače je otázkou pár klepnutí

Nyní tyto zásady ještě upravil a nově si budete moci zažádat také o odstranění e-mailových adres, telefonních čísel, adres a dalších osobních údajů z výsledků vyhledávání. Jestliže tedy o něco podobného stojí, stačí navštívit určený web a vypsat všechny URL adresy, které obsahují vaše osobní údaje. Na jednoho uživatele můžete přitom zaregistrovat až 1 000 webů. Samozřejmě změnu nepoznáte hned. Nejprve dostanete automatické potvrzení v e-mailu a následně bude vaše žádost posouzena. V případě potřeby vás navíc může Google požádat o další související informace.

žádost o odstranění osobních údajů na Googlu

Pokud žádostí vyhoví, odstraní tyto adresy z výsledků vyhledávání. Rozhodně jde o chytrý způsob třeba v případech, kdy chcete ponechat tyto údaje na webu, ale zároveň nechcete, aby se k nim někdo dostal příliš snadno.

Využili byste něčeho takového?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)