Google vyhledávač na iOS? Apple má dostávat 3 miliardy dolarů ročně

google vyhledavac na ios

Ačkoliv se to může zdát jakkoliv podivné, společnost z Mountain View platí Applu, aby Google vyhledávač mohl být výchozím prohlížečem na zařízeních iPhone a iPad. A to poměrně velkou částku.

Google vyhledávač je finančně dotovaný

Za zprávou stojí společnost Bernstein, podle které platí Google Applu každý rok určitou nemalou sumu peněz. Před třemi lety tato částka činila jednu miliardu dolarů. Tento rok by to měly být už dokonce tři miliardy dolarů.

apple iphone google vyhledavani

Počet uživatelů produktů Apple každým rokem roste a s tím souvisí pravděpodobně i navýšení částky. Google si tyto platby však zřejmě může dovolit, jelikož příjmy z reklamy díky vyhledávači na přístrojích Apple nejsou zanedbatelné.

Google vyhledávač na iOS podle odhadů přináší Applu zisk okolo 5%. Tohle číslo za poslední roky může tvořit až 25% provozních zisků. Google prohlížeč je populární a je velmi pravděpodobné, že i kdyby společnost Google neplatila nic, uživatelé by ho i tak používali. Nicméně jistota je jistota.

Používáte Google vyhledávač, nebo radši nějakou konkurenční službu?

Zdroj: phandroid.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)