Jak využít Google na převod měn či kalkulačku?

google-chrome

Chytrý vyhledávač Google, je nejnavštěvovanější webovou stránkou na celém internetu. Spousta z nás by si jen s těží dokázala představit život bez něho, neboť nás během několika vteřin dokáže přivést přesně tam kam potřebujeme. Vyhledávání webových stránek však není jeho jedinou funkcí, která nám dokáže značně usnadnit každodenní život. Mezi další užitečné pomůcky totiž patří například převodník měnových kurzů, jednotek nebo kalkulačka. Tyto funkce jsou navíc dostupné přímo ze samotného políčka pro vyhledávání, díky čemuž není nutné stahovat a instalovat žádné dodatečné informace. Pokud tedy nevíte jak na to, pojďte se s námi podívat na jednoduchý návod, který vás provede jednotlivými možnostmi zadávání.

1) Ze všeho nejdříve povedou naše kroky do internetového prohlížeče, kde otevřeme webovou stránku https://www.google.cz. Možné je využít také službu Google Now, kde můžeme jednotlivé příkazy zadávat pomocí hlasu.

Google zadání webu

2) Zde již vidíme pole pro vyhledávání, do něhož budeme zadávat jednotlivé příkazy.

Google web

Převodník měn

1) Pro převod určité měny je nutné do již zmíněného vyhledávacího pole zadat částku v původní měně, za ní doplnit slůvko “na” a nakonec měnu, do které má být částka převedena (např. 100 amerických dolarů na české koruny).

dolary zadání

 

2) Jakmile úspěšně zvládneme první krok, postačí kliknout na ikonu pro vyhledávání, čímž se nám ihned zobrazí výsledná hodnota.

Dolary výsledek

 

Samotný převodník zvládá takřka všechny celosvětové měny, u nichž vždy využívá toho nejaktuálnějšího kurzu.

TIP

V některých případech lze využít také zkráceného zadávání, kdy postačí do vyhledávače zadat například 100 eur, čímž dojde k automatickému převodu na české koruny.

 

Převodník jednotek

1) Pro převod jednotek budeme znovu zadávat požadované hodnoty do výše zmíněného vyhledávacího pole a to stejným způsobem jako při převodu měny (např. 20 metrů na yardy).

jednotky zadání

2) Po opětovném kliknutí na ikonu znázorňující vyhledávání se znovu dočkáme samotného výsledku.

jednotky výsledek

Také v tomto případě si Google poradí s obrovským množstvím nejrůznějších jednotek. Bát se tak nemusíme při převodu metrů, yardů, litrů, palců nebo stop. Kompletní seznam všech dostupných jednotek můžete najít zde.

Kalkulačka

1) Google vyhledávač za nás zvládne vyřešit také nejrůznější početní úkony. Zde je zadávání trochu odlišné než v předešlých případech. Za samotnou číslovku totiž musíme doplnit početní úkon, který má kalkulačka vykonat (krát, děleno, plus, minus atp.) Jako příklad můžeme uvést početní úkon “100 minus 30 plus 1”.

kalkulačka zadání

2) Také v tomto případě se výsledku dočkáme ihned po kliknutí na vyhledávání.

kalkulačka výsledek

Jak jsme se mohli přesvědčit.Google nabízí kromě samotného vyhledávání také další užitečné funkce, které nám mohou ušetřit spoustu času a úsilí.

Využíváte rozšířené funkce Google vyhledávání?

Zdroj: Google

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)