Google vydal jednoduchý a užitečný skener do mobilu zdarma. Co umí Google Stack?

Google Stack skener

Google Stack je nová aplikace, která slouží jako skener v mobilu. Perfektně se bude hodit všem na homeoffice, ale i každému kdo si rád zjednoduší práci. Nová aplikace vyniká jednoduchým a přehledným rozhraním i používáním. Díky umělé inteligenci dokáže usnadnit práci v mnoha ohledech. Co všechno zvládne nový skener do mobilu Google Stack?

Aplikací na skenování je dnes nepřeberné množství a několik variant poskytuje i samotný Google. Skenovat lze například pomocí funkce v aplikaci Google Disk. Nová aplikace Google Stack ale vyniká naprostou jednoduchostí a přehledností. Aplikace je totiž jednoúčelová a využívá nejmodernější poznatky Googlu z umělé inteligence. Aplikaci vyvinul team Googlu spadající pod speciální inkubátor Area 120. Ten se zaměřuje na nové projekty a nápady, což vysvětluje, proč je zdánlivě konkurenční vůči některým jiným aplikacím od Google.

Skener Google Stack využívá nejmodernější poznatky Googlu z AI a aplikace díky tomu dokáže například rozřadit naskenovaný obsah podle druhu na různé „hromádky“. Sama tak například vytvoří kategorie jako účtenky, doklady, faktury, bankovní výpisy a tak dále. Na každém naskenovaném dokumentu také dokáže rozpoznat nejdůležitější údaje a nabídne jejich pohodlné zkopírování. Aplikace je prý výborně zabezpečená a nabízí i možnost přihlášení pomocí otisku prstu.

Stack: PDF Scanner by Google A
Stack: PDF Scanner by Google A

Řada aplikací dnes již funkčně nabobtnala do obřích rozměrů a nepoužívají se tak dobře jako kdysi. Čerstvý vítr v podobě jednoúčelových aplikací je tak velmi příjemnou změnou. Google Stack samozřejmě nabízí i nahrání dokumentů na Google Drive. Aplikace bohužel zatím není dostupná mimo USA. Jakmile Google aplikaci zpřístupní v našem Obchodě Play tak vás budeme informovat.

Jakou aplikaci používáte na skenování?

Zdroj: Google Area 120

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)