Google vám pomůže vybrat nejvhodnější telefon s Androidem

which_phone_ico

Google poslední dobou propaguje Android heslem “Be together, not the same” (“Být spolu, ne stejní”). Fráze má naznačit, že s tímto operačním systémem mohou uživatelé používat zařízení podle jejich představ, potřeb a finančních možností a přitom budou na jedné lodi s ostatními uživateli Androidu. Součástí kampaně je i nová webová stránka Which Phone (“jaký telefon?”), jejímž cílem je pomoci zákazníkům vybrat nejvhodnější telefon.

Web sice komunikuje v angličtině, nicméně díky grafice je poměrně dobře srozumitelný i uživatelům se základní znalostí tohoto jazyka. Nejprve si zvolíte alespoň tři z celkem dvanácti funkcí, které jsou pro vás u chytrého telefonu důležité. Po každé volbě následuje možnost nastavit, jak moc je pro vás daná schopnost podstatná, případně jaké další vlastnosti preferujete. Například jestliže je pro vás důležité fotografování, bude následovat otázka, kolik fotek týdně pořídíte a jestli dáváte přednost běžným fotkám, nebo “selfíčkům”.

Po definování parametrů následuje výběr operátora. Ten se českých uživatelů netýká, neboť v nabídce jsou pouze američtí poskytovatelé. Výsledný seznam je pak ještě možné filtrovat podle operátora a velikosti displeje. V přehledu jsou kromě fotky, názvu a popisu také základní technické parametry a výpis funkcí a vlastností, na jejichž základě došel Google k názoru, že se jedná o ideální telefon právě pro vás.

V našem případě nám byly jako nejvhodnější modely zvoleny Samsung Galaxy S6/S6 Edge, LG G4 a Motorola Droid Turbo. Výsledky je možné sdílet na sociálních sítích, nebo odeslat e-mailem.

Vyzkoušejte si stránku Which Phone a dejte nám vědět, jaké mobily doporučil Google vám! Odpovídá výběr vašim představám, nebo byste si sami zvolili úplně jiný telefon?

Zdroje: Which Phone, Mobil Telefon, Android and Me, Android Headlines, Android Police.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)