Čas na nový smartphone? Google ukončuje podporu pro kdysi populární verzi Androidu

Google ukončuje podporu pro KitKat

Vývoj operačních systémů jde stále kupředu a ani ten se zeleným robotem v logu není výjimkou. S tím, jak ale postupně přibývá dalších a dalších verzí Androidu, je (nejen) pro samotný Google poměrně obtížné poskytovat podporu všem. Proto se čas od času rozhodne některou ze starších verzí odříznout, což se stalo i nyní. Google ukončuje podporu Služeb Google Play pro Android 4.4 Kitkat.

Google ukončuje podporu pro Kitkat

Android 4.4 Kitkat byl představen již téměř před 10 lety a aktuálně na něm má fungovat jen necelé jedno procento aktivních uživatelů. I z toho důvodu Google ukončuje podporu Služeb Play právě u něj. Nutno podotknout, že právě Kitkat opravdu dlouhou dobu patřil mezi nejpoužívanější verze Androidu a přinesl celou řadu novinek. Mezi ty patřila například výrazně přepracovaná správa operační paměti, která se v dobách 512 / 1024MB RAM opravdu hodila. Dále pak integroval cloudové úložiště, přišel s “OK Google” pro aktivaci Google Now, nebo celoobrazovkovým režimem, kde vás nerušila ani virtuální tlačítka ani stavová lišta.

Google ukončuje podporu pro KitKat

Po takřka 10 letech se tedy cesta Androidu 4.4 Kitkat pomalu uzavírá a ten tak brzo ztratí podporu Služeb Google Play počínaje srpnovou verzí 23.30.99. Tato součást systému přitom zpřístupňuje řadu funkcí, které mohou využít i vývojáři třetích stran – jako například přihlášení prostřednictvím Google účtu či propojení s cloudovým Diskem. Vedle toho jich využívá i přímo Google a to třeba pro automatické zálohování nebo dvoufázové ověření.

Máte doma ještě nějaké aktivní zařízení běžící na KitKatu či ještě starším Androidu?

Zdroj: Android-Developers.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)