TOPlist

Google dnes definitivně ukončil zkracovač odkazů goo.gl

google zkracovac odkazu url goo.gl konec

O konci zkracovače URL adres víme již od minulého roku. Od května 2018 nebyl dostupný novým uživatelům a od dnešního dne není dostupný úplně. Pokud přejdete na stránku goo.gl, tak se objeví pouze chyba 404.

Goo.gl dokázal přežít téměř 10 let. Nyní se odebral na virtuální hřbitov Googlu

Na virtuální hřbitov společnosti Google se dnes odebrala další služba. Na hřbitově se již nachází 154 různých produktů, služeb, aplikací apod., které Google od svého založení ukončil. Jejich kompletní seznam můžete nalézt na speciální stránce killedbygoogle.com.

goo.gl konec zkracovat adres

Goo.gl byl spuštěn v prosinci roku 2009 jako jedna z funkcí pro Google Toolbar a Feedburner. Nicméně používání zkracovačů URL adres se v posledních letech snížilo. Došlo to až do takového bodu, že pro Google nebylo zajímavé, aby zkracovač udržoval a v roce 2018 oznámil kompletní ukončení.

Jedná důležitá informace. Pokud jste někdy v minulosti využívali goo.gl zkracovač, tak se nemusíte bát. Všechny vaše dříve zkrácené odkazy jsou stále funkční. Vytváření nových bylo ale kompletně ukončeno. Google uživatelům doporučuje přechod na zkracovače adres Bit.ly a Ow.ly.

Používáte ještě zkracovače URL adres? Bude vám ten od Googlu chybět?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)