Google zabrzdil další velký projekt. O co jsme přišli?

Google ukončil projekt Plex

Málokterá světová firma (jestli vůbec nějaká) je tak aktivní v pohřbívání rozběhnutých a veřejně oznámených nápadů a projektů jako americký Google. Na sečtení softwarových i hardwarových slibů, které buď vůbec nevznikly, nebo nepřežily příliš dlouho, bychom potřebovali hodně velké počítadlo. To už je úděl jednoho z největších globálních technologických gigantů. Teď si můžeme na seznam “odepsaných” přidat další položku. Google ukončil projekt Plex, jehož ambiciózním cílem bylo nabízení vlastních bankovních účtů.

Službu, kterou Google už delší dobu zvažoval a také nastiňoval, nakonec podle všeho vůbec neokusíme. Společnost měla původně v plánu ve spolupráci s některými partnery nabízet vlastní účet, který by byl primárně stavěný pro uživatele chytrých telefonů, jejich priority a potřeby se ale podle mluvčího Googlu změnily.

Google Wallet
Google Wallet

Zastavení projektu souvisí s několika nedávnými odchody, které zaznamenal tým vyvíjející platformu Google Pay. Nyní již bývalý šéf projektu Caesar Sengupta a jeho kolegové stáli za redesignem aplikace i mnohými změnami ve fungování celého systému. Nakonec ale zklamaní odešli, což jistě úzce souvisí právě i s tím, že Google ukončil zmíněný projekt Plex.

Jaké formy moderního placení či bankovnictví využíváte?

Zdroj: accommunity

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)