TOPlist

Muž vyfotil nemocného syna. Google mu zablokoval celý účet

Google účet blokace fotka syna

Svět moderních technologií umí kromě praktických a opravdu užitečných vychytávek připravit i velmi nepříjemné chvíle. Své o tom ví Američan, jehož starší příběh z roku 2021 přinesla redakce New York Times. Muž kvůli vzdálené online konzultaci s lékařem pořídit skrze svůj Android telefon fotky vyrážky, které měl na kůži jeho malý synek. Snímky byly užitečné a vedly k předepsání antibiotik, která s léčbou skutečně pomohla. Po dalších dvou dnech se ale existence fotografií ukázala jako past. Google totiž na jejich základě zablokoval muži celý účet.

Problém nastal, jakmile se snímky dítěte zálohovaly přes Fotky Google, kde je zkontrolovala umělá inteligence naučená odhalovat mimo jiné i násilí na nezletilých. Po dvou dnech po konzultaci s lékařem tedy muži Google napsal, že mu blokuje účet. Přišel tak o přístup k e-mailu, kontaktům a dokonce i telefonnímu číslu, jelikož je zákazníkem Google Fi.

Google Photos
Google Photos

Snaha o následné znovuotevření případu nevyšla i přesto, že nezávadnost fotografií potvrdila policie. Omylem poškozený uživatel Androida a Fotek Google se chtěl údajně bránit u soudu, nakonec ho ale odradila výše poplatků spojená s jeho zahájením.

Jak byste v takové situaci reagovali?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)