Štvou vás “chytré” televize? Google TV půjde vypnout. Proč je to dobře?

Google TV režim základní TV

Google TV se brzy dočká velkého nasazení v mnoha televizích. Nabídne ale jednu nečekanou funkci, která možná potěší velkou skupinu uživatelů, která nestojí o tom, aby se televize pokoušela být chytřejší než oni sami. Nová verze Google TV bude obsahovat režim Základní TV. Jak to bude fungovat a k čemu se to bude často hodit?

Nové prostředí Google TV přišlo na podzim s novým Chromecastem. Google s výrobci televizí připravuje letos jeho masové nasazení v nových modelech TV. Google TV je především novým uživatelským rozhraním, které jinak běží na podvozku léty osvědčené Android TV. Nové rozhraní Google TV se zaměřuje především na pokročilé doporučování toho správného obsahu, a to bez ohledu v jaké aplikaci se film nebo seriál nachází. Původní filozofie Android TV byla více postavená na tom, že má uživatel nainstalované aplikace jako Netflix nebo HBO GO. V těch si pak obsah vyhledal sám.

Google TV
Google TV

Jsou ale uživatelé, kteří nestojí o neustálé změny uživatelského rozhraní a jiné aktualizace. Koupit však v dnešní době slušnější televizi bez „chytrého“ operačního systému je téměř nemožné. Nové televize, které letos přijdou na trh s Google TV dají proto uživateli už při základním nastavení na výběr. Uživatel si bude moct nastavit plnohodnotnou Google TV a přihlásit se svým Google účtem, takže bude mít přístup ke Google Asistentu a všem vychytávkám. Google TV ale nově bude také obsahovat režim Nastavit základní TV, kdy bude televize umět jen přijímat živé televizní vysílání a přepínat mezi zdrojem z externích HDMI vstupů. Tuto novinku jistě ocení mnoho starších zákazníku. Hodit se může i v době, kdy operační systém bude již bez aktualizací a zastaralý. Jednoduše pak na Google TV zapnete režim Základní TV a připojíte chytrou krabičku s novým OS.

Welcome to Google TV

Welcome to Google TV

Jaký operační systémem má vaše televize?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)