Google TV brzy přijde s přehlednějším zobrazováním aplikací. O co jde?

Google TV
  • Google TV je na trhu od roku 2020, od té doby prošel systém několika updaty
  • Nyní se americká společnost zaměřuje na ikony s aplikacemi
  • Budou menší, kulaté a na obrazovku jich vměstnáme více

Současná iterace systému Google TV přišla na trh v roce 2020 společně s Chromecastem, jakožto náhrada za Android TV. Oproti tomuto systému nabízí (zejména pro méně zkušené uživatele) přehlednější uživatelské rozhraní. Na něm americká společnost pracuje docela pravidelně a už brzy se dočkáme poměrně zásadní změny zobrazování ikon aplikací.

V příspěvku, který je určen pro vývojáře se nechal Google na platformě Medium slyšet, že přejde na kruhový design ikon. Ty budou sice o něco menší než obdélníky, ale vejde se jich na obrazovku podstatně více. Jen pro příklad – v současné Google TV lze na hlavní obrazovce zobrazit jen 12 aplikací, takže pokud jich pravidelně využíváte více, musíte si následně rozbalit obrazovku se všemi aplikacemi. Na screenshotu s kulatými ikonami jich vidíme 10, ale očividně bude možné přejet doprava a zobrazit jich mnohem větší množství než doposud.

google tv nové ikony

Redesign domovské obrazovky byl potvrzen pro začátek roku 2024. Vývojáři budou muset své aplikace přizpůsobit novým grafickým požadavkům, respektive musí dodat novou ikonu ve tvaru čtverce, která se sama přizpůsobí kruhovému formátu.

Jak se vám líbí nové ikony na Google TV?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)