Hrajete na hudební nástroj? Google má pro vás milé překvápko

Google aplikace tuner ladička

Pokud vlastníte kytaru, housle, violoncello či jakýkoli jiný nástroj, který jednou za čas potřebuje vyladit, a současně i chytrý telefon, velmi pravděpodobně váš mobil slouží i jako ladička. A to prostřednictvím nějaké stažené aplikace. Jste s ní spokojení, anebo vás štve, že v ní neustále vyskakují reklamy či je jinak nekomfortní s ní pracovat? Buď tedy můžete pátrat po náhradě v podobě jiné aplikace, nebo prostě můžete použít tu, kterou velmi pravděpodobně máte v mobilu od jeho zakoupení. Jako ladička už totiž nyní umí fungovat i základní apka Google.

Google
Google

Stačí, když otevřete vyhledávací řádek či widget, napíšete do něj “Google tuner” a hledání potvrdíte. Jako první výsledek se vám objeví nově vytvořený pomocník, skrze kterého můžete po povolení přístupu k mikrofonu velmi rychle zkontrolovat naladění nástroje. Ladička je chromatická, takže neukazuje pouze shodu či neshodu s požadovaným tónem, ale i odchylku v obou směrech do vyšších či nižších frekvencí.

Funkce podle všeho není zatím na všech mobilech úplně spolehlivá a například u našeho Galaxy S21 Ultra vyžadovala pro analýzu velmi hlasitý zvuk. Tato novinka má ale určitě potenciál vystrnadit z mobilů jiné hudební ladičky. Minimálně ty, které majitelé hudebních nástrojů nepoužívají na nic jiného než na ten úplně nejzákladnější úkon.

Na jaké nástroje umíte hrát?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)