Novou aplikaci Google Trusted Contacts využijete v krizových situacích

Trusted Contacts

Google oznámil novou aplikaci, kterou nazval Trusted Contacts. Jedná se o osobní bezpečnostní aplikaci, která je designována na to, abyste rychle mohly sdílet polohu se svými známými v případě nouze, a to i když je telefon offline anebo zprávu nemůžete odeslat sami.

Trusted Contacts pomůžou ve vážných situacích

Nápad je jednoduchý, podobné funkce už známe například z Facebooku anebo v poslední době z české aplikace Mapy.cz. Verze od Googlu zachází ale trochu dále. V Trusted Contacts si vyberete konkrétní osoby, které označíte jako důvěryhodné. Těm se pak bude v aplikaci zobrazovat, jestli jste aktivní, jestli je telefon připojen a jestli se pohybujete. Dále v ní bude napsáno, jestli jste byl v poslední hodině aktivní, nebo zda se vám nevybila baterie.

proto_thelma_elliot_sm

Důvěryhodné kontakty vás také můžou požádat o vaši polohu, pokud mají pocit, že jste v nebezpečí. V takovém případě se ukáže pětiminutové okno, ve kterém žádost můžete přijmout anebo odmítnout. Pokud do pěti minut nepřijde odpověď, automaticky se pošle poloha.

Pokud se vracíte domů pozdě v noci v nějakých místech, ve kterých se necítíte bezpečně, můžete zapnout živé sdílení polohy pro důvěryhodné kontakty. Samotné nastavení aplikace je bohaté, aby si tak kdokoliv mohl rozhodnout, které aktivity chtějí sdílet se svými důvěryhodnými kontakty. Trusted Contacts můžete stahovat zdarma z Google Play.

Trusted Contacts
Trusted Contacts

Vyzkoušíte aplikaci se svými známými nebo rodinou?

Zdroj: blog.google, engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)