Mapy.cz se rozšiřují o funkci První pomoc

První Pomoc Mapy

Seznam v poslední době inovuje projekt Mapy.cz co to jde. Za masivní inovace se dokonce umístili v Křišťálové Lupě 2016 v ceně popularity na druhém místě a ve své kategorii rovnou zvítězili. Že nechtějí na nových funkcích ustoupit, se ukázalo přidáním další funkce, a to První pomoc.

První pomoc v Mapy.cz dokáže zavolat tísňové volání

V krizové situaci se bude moc rovnou z aplikace vytočit linka tísňového volání, možnost zobrazit na mapě nejbližší pohotovost nebo horskou službu a také poskytnout první pomoc, díky přiloženým návodům. Dále se změnila možnost sdílení aktuální polohy, ta půjde použít mnohem rychleji. Pokud lidé kliknou na modrý bod, vygeneruje se jim odkaz, který lze rychle sdílet dále.

prvni_pomoc1

„Aplikace také obsahuje postup první pomoci v několika vybraných vážných situacích, které jsme konzultovali s Českým červeným křížem. Patří k nim například bezvědomí, popáleniny nebo dušení, uvádí Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz, a doplňuje, že „i kdyby První pomoc v aplikaci pomohla jen jednomu uživateli Mapy.cz z tisíce, tak je to skvělý pocit a funkce dává smysl.

Záložka První pomoc je v hlavním menu hned pod offline mapami. Pro velmi vážné situace je připraveno tlačítko tísňového volání, které automaticky vytočí 112, na které jde volat i bez vložené SIM karty. Aktualizace už je dostupná ke stažení z Google Play.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Chybí vám v aplikaci Mapy.cz ještě nějaká funkce?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)