Menu

Mapy.cz se rozšiřují o funkci První pomoc

Seznam v poslední době inovuje projekt Mapy.cz co to jde. Za masivní inovace se dokonce umístili v Křišťálové Lupě 2016 v ceně popularity na druhém místě a ve své kategorii rovnou zvítězili. Že nechtějí na nových funkcích ustoupit, se ukázalo přidáním další funkce, a to První pomoc.

První pomoc v Mapy.cz dokáže zavolat tísňové volání

V krizové situaci se bude moc rovnou z aplikace vytočit linka tísňového volání, možnost zobrazit na mapě nejbližší pohotovost nebo horskou službu a také poskytnout první pomoc, díky přiloženým návodům. Dále se změnila možnost sdílení aktuální polohy, ta půjde použít mnohem rychleji. Pokud lidé kliknou na modrý bod, vygeneruje se jim odkaz, který lze rychle sdílet dále.

prvni_pomoc1

„Aplikace také obsahuje postup první pomoci v několika vybraných vážných situacích, které jsme konzultovali s Českým červeným křížem. Patří k nim například bezvědomí, popáleniny nebo dušení, uvádí Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz, a doplňuje, že „i kdyby První pomoc v aplikaci pomohla jen jednomu uživateli Mapy.cz z tisíce, tak je to skvělý pocit a funkce dává smysl.

Záložka První pomoc je v hlavním menu hned pod offline mapami. Pro velmi vážné situace je připraveno tlačítko tísňového volání, které automaticky vytočí 112, na které jde volat i bez vložené SIM karty. Aktualizace už je dostupná ke stažení z Google Play.

Chybí vám v aplikaci Mapy.cz ještě nějaká funkce?

Zdroj: TZ

 

Komentáře

BladeCZE

z aplikace
2.12.2016 18:11

Co mi chybí? Vyhledání trasy offline, 3D navigace s tím související navádění do pruhů

Cheetah

z aplikace
2.12.2016 19:51

Přesně, vždyť to nemá offline navigaci. Na co je pak možnost stažení mapy offline?

Orbit09

z aplikace
3.12.2016 18:24

Úplně zbytečná funkce, obešel bych se bez ní. Místo těchhle blbostí by se měli soustředit na offline navigaci.

RSS (komentáře k článku)