Google má nový produkt: Titan Security Key zjednoduší dvoufázové ověření

Google-titan-security-key-dvoufazove-overeni

Google v těchto dnech představuje novinky pro business. A to na akci Cloud Next. Většina novinek není pro klasického uživatele zajímavá. Představily se i nové produkty, nejde o věci jako nový telefon či třeba Chromebook. Jde o bezpečnostní klíč s názvem Titan Security Key, který umožní dvoufázové ověření.

Titan Security Key má USB-C, Bluetooth i NFC

V pondělí jsme mohli vidět zprávu o tom, že zaměstnanci společnosti Google přešli v minulém roce na bezpečnostní klíče a více než 89 tisíc z nich se od té doby nestalo obětí phishingového útoku. Zároveň v minulém roce zveřejnil Google statistiky, že méně než 10 procent Gmail uživatelů používá dvoufázové ověření. Titan Security Key tak může být dobrou volbou pro mnoho uživatelů.

Existují dvě verze Titan Security Key, jak můžete vidět i na fotografiích. Obě podporují NFC, jedna z nich má i USB-C a Bluetooth. Nejzajímavější informace je však v tom, že s tímto produktem necílí Google pouze na společnosti. Brzy měl být dostupný i v Google Store, kde si jej můžou lidé zakoupit a propojit s Google účtem.

Google-security-key

Následně tak bude tento klíč fungovat jako dvoufázové ověření, podobně jako když si třeba v telefonu nainstalujete aplikaci Google Authenticator a používáte ji k přihlašování. Rozdíl je v tom, že zde není potřeba telefon, ale stačí samostatný klíč. Cenově se 2FA klíče pohybují mezi 30 až 100 dolary, což je v přepočtu s DPH 800 až 2 700 Kč. To je opravdu hodně a ví o tom i Google. Christaan Brand, produktový manažer Googlu, který má na starost zabezpečení řekl, že nejsou moc šťastní z toho, že jiné 2FA bezpečnostní klíče si nemůže většina lidí dovolit, chtěli by radši v budoucnu prodávat tyto klíče do 10 dolarů.

Těmito slovy neprozradil cenu, každopádně vyčíst se z toho dá, že minimálně z počátku ani Titan Securty Key od Googlu nebude zcela levný a teprve časem se chtějí přiblížit k částce 10 dolarů.

Pořídili byste si bezpečnostní klíč pro dvoufázové ověření? Kolik byste za něj maximálně zaplatili?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)