Menu

Google má nový produkt: Titan Security Key zjednoduší dvoufázové ověření

Google v těchto dnech představuje novinky pro business. A to na akci Cloud Next. Většina novinek není pro klasického uživatele zajímavá. Představily se i nové produkty, nejde o věci jako nový telefon či třeba Chromebook. Jde o bezpečnostní klíč s názvem Titan Security Key, který umožní dvoufázové ověření.

Titan Security Key má USB-C, Bluetooth i NFC

V pondělí jsme mohli vidět zprávu o tom, že zaměstnanci společnosti Google přešli v minulém roce na bezpečnostní klíče a více než 89 tisíc z nich se od té doby nestalo obětí phishingového útoku. Zároveň v minulém roce zveřejnil Google statistiky, že méně než 10 procent Gmail uživatelů používá dvoufázové ověření. Titan Security Key tak může být dobrou volbou pro mnoho uživatelů.

Existují dvě verze Titan Security Key, jak můžete vidět i na fotografiích. Obě podporují NFC, jedna z nich má i USB-C a Bluetooth. Nejzajímavější informace je však v tom, že s tímto produktem necílí Google pouze na společnosti. Brzy měl být dostupný i v Google Store, kde si jej můžou lidé zakoupit a propojit s Google účtem.

Google-security-key

Následně tak bude tento klíč fungovat jako dvoufázové ověření, podobně jako když si třeba v telefonu nainstalujete aplikaci Google Authenticator a používáte ji k přihlašování. Rozdíl je v tom, že zde není potřeba telefon, ale stačí samostatný klíč. Cenově se 2FA klíče pohybují mezi 30 až 100 dolary, což je v přepočtu s DPH 800 až 2 700 Kč. To je opravdu hodně a ví o tom i Google. Christaan Brand, produktový manažer Googlu, který má na starost zabezpečení řekl, že nejsou moc šťastní z toho, že jiné 2FA bezpečnostní klíče si nemůže většina lidí dovolit, chtěli by radši v budoucnu prodávat tyto klíče do 10 dolarů.

Těmito slovy neprozradil cenu, každopádně vyčíst se z toho dá, že minimálně z počátku ani Titan Securty Key od Googlu nebude zcela levný a teprve časem se chtějí přiblížit k částce 10 dolarů.

Pořídili byste si bezpečnostní klíč pro dvoufázové ověření? Kolik byste za něj maximálně zaplatili?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Anynomouse

Anynomouse -12

26.7.2018 19:32

Co je na tom klici tak drahe, mel jsem jeden pokazeny co pouzivame ve firme rozebrany a nebylo tam nic vylozene draheho a pritom stoji vic nez levny telefon s androidem.

TonyKuba

TonyKuba 21

27.7.2018 9:59

Pokud Google nejde jen o kšeft, ale o bezpečnost zákazníků, tak cena klíče by měla být něco jako cena hotelové karty pro otevření dveří pokoje. Tedy cca 100 korun (tolik přibližně ve světě zaplatím pří ztrátě této karty – ověřeno osobně).

SeppWinkler

SeppWinkler 19

27.7.2018 11:36

Dosť dobre nechápem výhodu tohto kľúča oproti mobilu. Pri overovaní na PC, alebo NTB jednoznačne nevýhoda, ktoré PC a NTB má NFC? Aj USB-C len tie novšie. Navyše ďalšia vec vhodná na ľahké použitie po krádeži. Keby to bolo skombinované s čítačkou odtlačkov prsta, bolo by to bezpečnejšie. Takto stým odomkne účet každý, kto to ukradne, ak pozná heslo.

RSS (komentáře k článku)