Google testuje ve vyhledávání rychlé kontakty

rychle_kontakty_vyhledavani_ico

Patrně jste již zaznamenali, že když ve vyhledávání aplikace Google pro telefony zadáte jméno někoho, koho máte v adresáři, zobrazí se tento kontakt v našeptávaných možnostech. Jestliže na tuto položku klepnete, zobrazí se karta s obvyklými možnostmi kontaktu.

Zdá se, že nabídka našeptávače by mohla být v dohledné době ještě o něco užitečnější. Soudíme tak z informace Jamese Scotta Jr – jednoho z uživatelů Androidu, kterému se vedle karty kontaktu objevil také panel s možnostmi rychlého kontaktu pomocí telefonického hovoru, krátké textové zprávy nebo e-mailu. James publikoval snímek obrazovky na svém kanálu na sociální síti Google+ s krátkým pochvalným komentářem, v odpovědích na dotazy pak uvedl, že má aplikaci Google ve verzi 6.0.17. Následně přítomnost nové funkce potvrdilo několik dalších uživatelů, někteří dokonce tvrdí, že mají tuto možnost aktivní déle než měsíc.

Našeptávač vyhledávání nabízí tlačítka pro rychlý kontakt Našeptávač vyhledávání nabízí tlačítka pro rychlý kontakt

Otestovali jsme funkčnost na redakčním telefonu Sony Xperia Z3 s Androidem 5.1.1 Lollipop a aplikací Google ve stejné verzi, nicméně rychlé kontakty nám zatím nefungovaly.

Podle zjištění serveru Android Police nesouvisí tato funkce s konkrétní verzí aplikace Google, stejně tak nezávisí ani na verzi Služeb Google Play. Lze předpokládat, že vyhledávací gigant testuje novinku jen na vybraném vzorku uživatelů, kterým funkci povolil na straně serveru (zajímavá je v tomto směru otázka, proč Google pro tyto účely používá “testovací vzorky” namísto toho, aby založil obvyklejší skupinu “beta testerů,” kteří mají o zkoušení novinek zájem). Pokud je to skutečně tak, můžeme předpokládat, že v případě úspěchu se časem tato funkce objeví i dalším uživatelům.

Jak jste na tom s rychlými kontakty ve vyhledávání aplikace Google vy?

Zkuste do aplikace Google zadat jméno a příjmení některého kontaktu z vašeho adresáře. Zobrazí se v nabídce našeptávače s tlačítky pro kontaktování telefonem, SMSkou a e-mailem, nebo stále jen jako odkaz na kartu kontaktu? Podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod tímto článkem!

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)