Aplikace Google Telefon dostává Material You design

google telefon

Google Telefon je po Kalkulačce, YouTube Music nebo třeba Překladači další aplikací, která dostane nový Material You design ještě dříve, než americký gigant vypustí Android 12.

Google Telefon dostává Material You design

Jak již bylo řečeno, Google v posledních několika týdnech zavádí nový design Material You. Třeba Android 12 Beta 5 přinesl tento design do aplikací Kalkulačka nebo Hodiny. Pro nový design od Googlu je typické, že se přizpůsobí barvám vaší tapety a tak budete mít sjednocený zážitek ze všech aplikací a také samotného systému, který se tapetě rovněž přizpůsobí. Začátkem minulého týdne se v Google Play objevila beta verze aplikace Google Telefon ve verzi 70, která se od těch ostatních na první pohled nijak neodlišovala.

Phone by Google
Phone by Google

Od čtvrtka však můžeme vidět, že aplikace dostala nový design. Tou největší změnou je spodní navigační menu aplikace, které nyní indikuje aktivní záložku zvýrazněním ve tvaru pilulky. Nalezneme také dvě tlačítka. Jedno slouží pro otevření číselníku, druhé pak otevře aplikaci Google Duo. Obě tlačítka mají jiný tvar. Samotný číselník se pak také dočkal menších kosmetických změn.

Jak se vám líbí Material You design?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)