TOPlist

Google aplikace Telefon bude automaticky nahrávat hovory. Kdy a proč?

Google Telefon automatické nahrávání hovorů

Nahrávání hovorů je velmi významné téma pro spoustu uživatelů chytrých telefonů. I pod našimi články se velmi často skloňuje. Tato funkce byla běžná hlavně u starších Xiaomi mobil a momentálně není i s ohledem na právní aspekty úplně snadno dostupná. Nicméně Google a další výrobci a vývojáři se snaží ji uživatelům nabídnout. V případě řešení od americké firmy ale moc variant není. Zatímco spousta lidí může jen tiše závidět, nahrávání mohou nyní v aplikaci Telefon od Googlu používat majitelé některých Xiaomi a Nokia telefon a také uživatelé Pixelů. Na jedné straně je velké očekávání a na druhé už navíc přibývají i pokročilé funkce. Google nyní podle všeho chystá do aplikace Telefon automatické nahrávání hovorů.

Phone by Google
Phone by Google

Komunitě XDA Developers se podařilo vylovit z verze 59 této aplikace zajímavé části kódu. Ty říkají, že nahrávání by se mělo automaticky spouštět v případě, kdy uživateli zavolá neznámé číslo, které není uložené v kontaktech. Google by se touto funkcí nejspíš chtěl postarat hlavně o pohodlí majitelů vybraných telefonů.

Funkce se bude hodit třeba v případě komunikace s telefonními prodejci nebo u jiných forem telemarketingu. Jakmile automatické nahrávání hovorů v aplikaci Google Telefon zavedené, bude nejspíš v základním nastavení zapnuté. Nebude ale těžké jej vypnout.

Jak moc je pro vás důležité nahrávání hovorů?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)