Komunikační služba Google Talk bude brzy ukončena

Google Talk

Každoroční čistka Google služeb, funkcí a aplikací je v plném proudu. V posledních týdnech už jsme několikrát informovali u ukončení zajímavých i nezajímavých služeb. Teď se dostalo na trochu pozapomenutý Google Talk.

Google Talk se po dvanácti letech ukončí

Služba Google Talk byla spuštěna již v roce 2005 jako oficiální chatovací klient pro Gmail. Jenže v roce 2013 přibyla do Gmailu podpora Hangouts, což byl začátek konce tohoto instant messengeru. Vydržela ještě další čtyři roky. Společnost oznámila, že 26. června budou všichni uživatelé Talk automaticky převedeni na Google Hangouts.

Google Talk

Aplikace v Google Play už také nepůjde brzy stáhnout, rovněž bude nahrazena Google Hangouts. Zrovna zde není konec aplikace a služby něčím překvapivým, vzhledem k tomu, že už ji používala jen hrstka lidí. Nicméně to není jediná věc, která brzy končí. Google ještě oznámil konec několika doplňků pro Gmail jako Voice Player, náhledy Picasa, obrázky v chatu, rychlé odkazy a dvě funkce s Google+. Tyto addony končí 24. dubna.

Nedávno jsme se dočkali toho, že Google Hangouts přestává podporovat SMS zprávy, ještě předtím se ukončila například skupinová chatovací aplikace Google Spaces.

Používali jste ještě Google Talk, nebo už jste úplně zapomněli na jeho existenci?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)