Google Stadia má další významnou funkci. A v ČR jen dál vyhlížíme spuštění

Google Stadia mobilní připojení

Herní platforma Stadia od amerického Googlu je stále populárnější a roli v tom hrají nejen pravidelné přísuny nových her, ale i významné updaty, které vydávají přímo vývojáři této služby. Tu aktuální představuje dostupnost hraní přes mobilní 4G a 5G připojení. Doposud služba dovolovala uživatelům spouštět hry pouze při připojení k WiFi, teď toto omezení zmizelo. K 28. červenci je aplikace Google Stadia použitelná i skrze mobilní připojení. A to v rámci testovacího programu Experiments.

Google Stadia "Console" Unboxing - The Future of Gaming? (Gameplay Review + Controller)

K položce Experiments se hráči dostanou snadno přes menu v aplikaci. Bude zde nyní možné mimo jiné povolit právě i hraní přes 4G a 5G sítě, což je skutečně dvousečná zbraň. Tato možnost sice nabízí volnost pro případné hraní i mimo sítě WiFi, ale množství přenesených dat bude pochopitelně obrovské. V některých zemích si s tím někteří moc hlavu lámat nemusejí, ale například u nás by to moc veselá zábava nebyla. Což je ovšem jen teoretická úvaha, jelikož v ČR Stadia stále není dostupná a datum spuštění je v nedohlednu. Uvidíme, jak kvalitní a hlavně drahé tady bude mobilní připojení, až Google Stadia do ČR konečně oficiálně doputuje. Jestli vůbec.

Stadia
Stadia

Obětovali byste datový limit kvůli hraní her?

Zdroj: Stadia

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)