Google Stadia bude podporovat 4K a 60 FPS

google stadia

To, že má platforma cloudového hraní Google Stadia podporovat až 4K HDR obraz při 60 snímcích za sekundu není žádnou novinkou. Dlouho se však spekulovalo o tom, že graficky náročné hry pojedou pouze ve Full HD. Phil Harrison, generální ředitel, který aktuálně vede projekt Stadia rozlouskl veškeré informace.

Sdělil, že všechny hry budou při spuštění projektu Stadia podporovat 4K. Navrhli službu, tak, aby umožňovala hraní ve 4K/60 fps na všech zařízeních, včetně televizí (pokud samozřejmě disponují alespoň 60 Hz odezvou). Časem mají podporovat 4K/60 fps všechny hry, ovšem v současné době některé běží z technických důvodů pouze na 30 snímcích za sekundu.

Stadia vždy streamuje rychlostí 4K/60 fps a ostatní nastavení je pak na hře samotné. V plánech amerického giganta figuruje taktéž 8K rozlišení a 120 fps, ovšem už se nezmiňuje o rychlosti připojení ani pingu, který by byl potřeba k dosažení takového zážitku. Stadia bude ze začátku dostupná pouze na platformě od Googlu. Do televizoru ji bude možné dostat skrz Chromecast Ultra, do počítače pak skrz prohlížeč Chrome. Mezi podporované telefony patří zatím pouze Pixel 3. Dá se však očekávat, že Google Stadii vypustí časem i pro ostatní zařízení.

Těšíte se na Google Stadia?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)