(aktualizováno) Google spustil prodej knih a filmů na Marketu

images

Před týdnem jsme vás informovali, že Google zřejmě velmi brzy spustí novou službu pro nákup filmů online. Dnes se tak stalo a žijete-li v USA, můžete ode dneška v Marketu nakupovat jak knížky, tak si “půjčovat” filmy, začínající na ceně 1,99 $ (~30 Kč). Filmy se do telefonu streamují, bude je ale možné také uložit na kartu a podívat se později (zřejmě díky nějaké DRM ochraně bude možné pouze jedno přehrání, to Google neuvádí). Zakoupené knihy se pak synchronizují se všemi Android zařízeními, takže si je můžete přečíst kdykoli a kdekoli. S dostupností v ČR (a Evropě obecně) to asi nebude kvůli autorským právům nijak horké (viz trvání spuštění hlasové navigace).

market_home_big

Samotný Market pak dostal nové uživatelské rozhraní a dvě nové katogorie “Editors’ choice” a “Staff picks” a v samotných přehledech přibyly k nejlepším placeným a nejlepším aplikacím zdarma nově také Top Grossing, Top New Paid, Top New Free a Trending Lists. A předělána byla také stránka s detaily aplikace (více viz video níže). Nové rozhraní by mělo automaticky naskočit všem uživatelům Androidu 2.2 a vyšších v následujících několika týdnech.

(Update) Pro toho, kdo nechce čekat na novou verzi Android Marketu, si ji může stáhnout pomocí tabulky níže (inspirováno portálem mojandroid.sk)

AndroidMarket
Android Market
Google Inc.
Verze 3.0.26 (13. 6. 2011)
Velikost 7 MB
2.2+
 A New Android Market for Phones

A New Android Market for Phones

[Zdroj: Google Mobile Blog]

Martin Klapetek
O Autorovi - Martin Klapetek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)