Google sleduje vaši pozici, a to i když vypnete Historii polohy

google sleduje pozici historie polohy

Pokud vypnete Historii polohy v nastavení Google účtu, může to vést k přesvědčení, že společnost už nebude shromažďovat informace o vaší pozici. Ve skutečnosti to tak ale není, jak nyní informovala agentura Associated Press.

Google vaši pozici sleduje hned z několika různých zdrojů

Nová zpráva agentury AP odhaluje, že i když máte vypnutou Historii polohy, tak Google stále aktivně sleduje vaši pozici. Polohu následně používá například k předpovědi počasí, online vyhledávání a návrhům Google map. Podle serveru The Verge se vypnutí Historie polohy vztahuje pouze na časovou osu.

obraz-v-obraze-google-mapy-android-oreo

Důvodem celého tohoto pozdvižení je to, že v nastavení Historie polohy jsou poněkud zavádějící informace a také to, že k vypnutí sledování polohy je potřeba deaktivace ještě jednoho prvku. Ve výsledku se tak musí deaktivovat dva prvky a jeden je poměrně dobře schovaný v nastavení. Najdete ji v nastavení vašeho Google účtu v sekci “Ovládací prvky aktivity“. Zde musíte vypnout “aktivitu na webu a v aplikacích” a také “historii polohy”.

historie polohy a vypnuti aktivity google ucet nastaveni

Vypnutím této funkce už však přijdete o personalizované výsledky v aplikacích a službách Google. Pokud si historii polohy necháte zapnutou, můžete si například vytvořit i zajímavé teplotní mapy. Více informací o tom, jak určování polohy funguje, můžete najít v nápovědě Google (ZDEZDE a ZDE)

Aktualizováno: “Historie polohy je funkcí, kterou je třeba aktivně povolit. Není přednastavená. Uživatelé mají k dispozici nástroje, pomocí nichž mohou Historii polohy kdykoli upravit, vymazat nebo deaktivovat. Jak naznačuje i článek, staráme se o to, aby uživatelé Historie polohy věděli, že pokud tuto funkci vypnou, informace o poloze nadále využíváme k tomu, abychom zlepšili zkušenost se službami Googlu, například při vyhledávání nebo využívání navigace,” říká Alžběta Houzarová, mluvčí české a slovenské pobočky společnosti Google.

Máte zapnuté sledování polohy, nebo jste Googlu zakázali shromažďovat informace o pozici?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)