Menu

Kde se nacházíte nejčastěji? Teplotní mapa vám to přesně ukáže

teplotni mapa heatmap google mapy

Cestujete hodně a chtěli byste se rychle podívat, která místa navštěvujete nejčastěji? Máme pro vás jednoduchý trik, jak se dá z vašich výletů a cest vytvořit teplotní mapa, na které ihned uvidíte, kde se nejčastěji nacházíte. Jedinou podmínkou pro tento trik je používání služby Google Mapy. Pojďme si ukázat, jak na teplotní mapy celého světa nebo třeba jen Prahy.

Teplotní mapa z vašich cest? Stačí mít jen mobil v kapse

Google Mapy jsou hodně užitečná služba, umí toho opravdu hodně, jedna z funkcí je i to, že zaznamenává každý náš krok. Přímo Google nabízí možnost podívat se do historie všech vašich cest a výletů. Tedy pokud jste u sebe měli telefon anebo jste si tuto funkci zaznamenávání pohybu nevypnuli. Přesněji se tato funkce nazývá Historie polohy a ve své výchozí formě není bohužel moc přehledná a zobrazí na mapě každé místo jako červenou tečku. Vůbec přitom nerozlišuje to, jestli jste na daném místě byli jednou nebo stokrát.

teplotni mapa google mapy

Od toho ale máme teplotní mapu, která vám přesně zobrazí místa, kde se nacházíte nejvíce. Funguje úplně stejné jako jiné teplotní mapy, čím více je oblast červenější, tím více jste se v dané oblasti pohybovali, pokud jste ale na místě byli jen jednou, uvidíte to pouze světle modrou barvou. Nebudeme už ale dále zdržovat a pojďme si ukázat, jak si takovou teplotní mapu můžete vytvořit také. Na začátek ještě dodáme, že zpracování dat a vizualizace probíhá přímo na vašem počítači. Vývojáři, kteří za tvorbou teplotní mapy stojí, se k historii vaší polohy nedostanou.

Jak si vytvořit vlastní teplotní mapu?

1. Otevřete si stránku www.google.cz/maps/timeline a případně se přihlašte vaším Google účtem. Vpravo dole klikněte na ozubené kolečko a poté na “Stáhnout kopii všech dat“.

jak vytvorit teplotni mapu

2.  Z nabídky si vyberte položku “Historie polohy” a formát JSON. Poté klikněte dole na tlačítko další.

3. V dalším okně můžete nechat výchozí nastavení a jen klikněte na vytvořit archiv. Poté se začne vytváře archiv s vašimi daty, což může trvat i několik minut. Jakmile bude archiv dokončen, přijde vám oznámení na email, kde bude i možnost stažení.

4. ZIP soubor, který si stáhnete, rozbalte. Najdete v něm soubor s příponou .JSON, kde se nachází informace o poloze. Následně jej nahrajte do speciální webové aplikace ZDE. Chvíli po uploadu souboru, se vám zobrazí teplotní mapa s vašimi daty. Následně si jí můžete i různě přibližovat/oddalovat čímž se zobrazení bude lišit, případně vytvořit screenshoty apod. Můžete to být třeba teplotní mapa světa, Prahy, České republiky, nebo třeba jen vaší ulice.

Maps - Navigate & Explore
Maps - Navigate & Explore

Máte zapnutou historii polohy Google? Vyzkoušíte si vytvořit teplotní mapu?

 

Komentáře

Vodnik

Vodnik74 3

1.8.2018 8:30

Jako že bych kompletní data o své poloze dal kromě Googlu ještě další firmě o které absolutně nic nevím? Nepřijde mi to vůbec jako dobrý nápad

Daevis

David TrlicaRedaktor 48

1.8.2018 8:34

Zpracování dat a vizualizace probíhá přímo na vašem počítači. Vývojáři, kteří za tvorbou teplotní mapy stojí, se k vaším datům nedostanou. Přímo na stránkách je i odkaz na GitHub se zdrojovým kódem, kde se každý může přesvědčit o tom, že si data neberou.

Každopádně děkujeme za připomínku, informaci doplníme i do článku.

DeathValley

DeathValley -1

1.8.2018 15:02

Jedna technicka, umi to taky zaznamenat, co tam dotycny delal? Ale vazne, k cemu toto vsechno? Technicky zajimave, ale jinak dalsi “chujovina” … absolutni zbytecnost.

Milkud

milkud 1

2.8.2018 9:08

Super informace … jen odkaz ZDE nefunguje :(

Milkud

milkud 1

2.8.2018 9:09

A už ano …

Daevis

David TrlicaRedaktor 48

2.8.2018 9:10

@milkud: Nyní jsme to kontrolovali a odkaz normálně funguje. Co vám to ukazuje za chybu?

Milkud

milkud 1

2.8.2018 9:29

Mám Firefox Quantum 61.0.1 a v textu “speciální webové aplikace ZDE” se nezobrazuje hypertextové zvýraznění a tím pádem není funkční. V Opeře, Chromu, IE vše funguje …

Tom_794

Tom_794 0

5.8.2018 16:28

Mě se též nezobrazuje odkaz ZDE, ve Firefoxu 61.0.1 (64 bitů), ani v IE 11.0.75 a EDGE 42.17134.1.0 také nic.
Jedině si nechat zobrazit zdrojový kód stránky a najít si odkaz ručně.
Po rozbalení má můj json soubor přes 600 MB a rozhodně se na web data neodesílaly.

RSS (komentáře k článku)