Menu

Google se odvolal proti obří pokutě EU

Jak se předpokládalo, tak se i stalo. Google se odvolal proti verdiktu EU. Společnost z Mountain View nesouhlasí s obří pokutou 63,1 miliardy Kč, která byla vyměřena za údajné zneužití dominantního postavení na trhu.

Google se odvolal, kauza se pravděpodobně bude řešit roky

O odvolání informovala agentura Reuters. Google měl ve svém vyhledávači zvýhodňovat jiný svůj produkt, přesněji službu pro porovnávání produktů a jejich následný nákup. Evropská komise nařídila Googlu, aby s tím do konce září skoncovala.

„Společnost Google zneužila svého dominantního postavení na trhu internetových vyhledávačů tím, že ve výsledcích svého vyhledávání upřednostňovala svůj vlastní srovnávač cen a produkty konkurence odsouvala na nižší pozice. Takové jednání je podle antimonopolních pravidel EU nezákonné. Ostatním společnostem odpíralo šanci soutěžit na základě jejich kvalit a inovovat. Především však bránilo evropským spotřebitelům ve skutečném výběru služeb a plném využití výsledků inovací,“ řekla EU komisařka Margethe Vestagerová.

Google má podle Evropské komise ve všech zemích EU dominantní postavení na trhu internetového vyhledávání. A jakmile ve vyhledávání začal Google upřednostňovat své služby, tak se měla výrazně snížit návštěvnost konkurenčních služeb na porovnávání produktů. Stalo se to tak celkem ve třinácti zemích. Nyní se očekává, že se kauza potáhne dlouhé roky.

Měl podle vás Google pokutu zaplatit, nebo udělal správně, že se odvolal?

Zdroj: reuters.com

 

Komentáře

MaXi

12.9.2017 8:49

Ja jen porad nechapu proc se do toho s**e antimonopolni urad… chapu kdyby Google zneuzival svoje postaveni k vydirani uzivatelu nebo vyssim cenam sluzeb/produktu, ale pokud na zaklade vlastni uspesne sluzby zakomponuju dalsi funkce, je to prece moje vec, nikomu to nenutim, navic to uzivatelum naopak pomaha a komu ne, muze jit jinam, moznosti je spousta, jediny kdo je nastvany, je konkurence, ale o tom konkurence preci je ne? Ale mozna mi jen unika ten spravnej uhel pohledu a jako bezny uzivatel ten problem nevidim…

Gounes Pictures

12.9.2017 9:46

Já bych si přál aby se Google nasral a tak na týden v EU vypl všechny svoje služby, to by se pak tady celá EU z toho posrala

Pavel Sulc

12.9.2017 12:53

Asi malinko chápu komisi vadí že na předních místech byly google nabidky bez ohledu na soutěž podle jakýchsi pravidel.Pritom by stačil dovětek vysledky jsou dle uvážení google a celá EU komis mohla jít do riti.9z10 uživatelů by to bylo šumák.

SeppWinkler

SeppWinkler 11

12.9.2017 13:19

Google len žne, čo sám zasial :) Pamätám si, aký bol aktívny, keď išlo o MS a IE vo Windows. Je fascinujúce, ako sa mu teraz nepáči, keď sa jeho zbraň obrátila proti nemu. Osobne si síce myslím, že KAŽDÝ si môže vo svojom programe, službe, alebo OS uprednostňovať vlastné, alebo hocaké iné programy a služby, ale nech si G vyžerie, čo sám začal variť :)

Martin Velký

12.9.2017 17:11

Za chvíli bude Lidl žalovat Billu že v jejich letáku je pouze jejich zboží. 👏👏👏

MaXi

13.9.2017 8:14

@Martin Velký

pekne prirovnani, takhle absurdni mi to presne prijde…

taky mi prijde zvlastni, ze s Applem nikdo problem nema, pritom tam je to jeste horsi, ne? to protezovani jejich sluzeb a znesnadnovani pristupu konkurenci… nebo ne?

RSS (komentáře k článku)