Nový král Google routerů. Nest Wifi Pro už umí Wi-Fi 6E

Google router Nest Wifi Pro cena prodej

Společnost Google oficiálně představila a vypustila do prodeje nový router Nest Wifi Pro. Jeho největší předností je kompatibilita s novým bezdrátovým standardem Wi-Fi 6E (802.11ax). Ten ke stávajícím běžným 2,4GHz a 5GHz frekvencím přidává ještě 6GHz pásmo a tím mimo jiné i vyšší přenosové rychlosti. Oproti staršímu modelu Nest Wifi ale novinka nemá například zabudovaný reproduktor pro bezprostřední komunikaci s Asistentem.

What is Wi-Fi 6E?

What is Wi-Fi 6E?

I nový model má dva ethernetové porty, automatickou optimalizaci vysílané sítě, podporu standardu Matter a také aplikace Google Home. Vzhledově připomíná novinka nenápadný oblázek. Podobný je například reproduktor Nest Audio. Majitele starších variant Nest Wifi či Google Wifi nepotěší, že se s nimi nedá Pro verze přímo propojit.

V sousedním Německu se prodává router Nest Wifi Pro za cenu 220 eur, tedy asi 5 400 Kč. Případně je možné pořídit dva kusy za dost zvýhodněnou cenu 330 eur (8 100 Kč). Je možné vybírat z barevných variant Snow, Fog, Linen, Lemongrass. Rozměry jsou 130 x 117 x 85 milimetrů a hmotnost 450 gramů.

Jak starý router máte doma?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)