Google reCAPTCHA v3 zatočí se spamboty bez obtěžování uživatelů

Google reCAPTCHA v3 ohodnotí vaše chování a zatočí se spamboty

Už několik let reCAPTCHA bojuje se spamboty. Nyní oficiálně vyšla třetí verze, která výrazně mění princip jejího fungování. Třetí reCAPTCHA v3 slibuje, že na pozadí zatočí se spamboty, přičemž běžní uživatelé si ničeho nevšimnou.

Google reCAPTCHA v3 ohodnotí návštěvníky dle jejich interakce s navštívenou stránkou

Asi každý z nás se někdy s reCAPTCHOU setkal. První verze vyžadovala opsání textu, druhé většinou stačilo zatrhnout určené políčko, pokud zrovna systém neusoudil, že se mu na vašem kliknutí něco nezdá. V takovém případě se musel vyřešit doplňující obrázkový úkol. Nyní přichází verze číslo tři. Ta sleduje pohyb uživatele na stránce a dle jeho činnosti mu přiřadí skóre. Minimální hodnota bude 0 – jasný bot, maximální hodnota bude 1. Většina uživatelů získá něco mezi.

Introducing reCAPTCHA v3

Introducing reCAPTCHA v3

Namísto jedné pozice – třeba při odeslání komentáře, by měla být nová reCAPTCHA umístěna na co nejvíce podstránkách a hodnotit uživatele neustále. Čím větší prostor reCAPTCHA pokryje, tím vytvoří uživatelům kompletnější profil jejich chování a výsledné ohodnocení bude přesnější. Každý uživatel pak dostane vlastní hodnocení. Oproti předchozím verzím si vlastník stránky bude moci následnou protiakci přizpůsobit. Například jeden z uživatelů bude ohodnocen nízkým skórem 0.4. Vlastník stránek si např. zvolí, že po všech uživatelích se skóre nižším než 0.5, bude vyžadovat ověření účtu pomocí SMS.

Celá reCAPTCHA v3 bude fungovat na pozadí. Betaverze přišla před půl rokem, ostrá verze byla spuštěna nyní. Služba by měla neustále zlepšovat svojí detekci.

Obtěžovaly vás starší verze reCAPTCHY?

Zdroj: Google.com (via)

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (5)