Menu

Google ReCAPTCHA může být brzy minulostí

Pokud jste v poslední době používali internet, tak jste určitě narazili na ReCAPTCHA. Způsob, kterým se identifikujete, že nejste robot, ale člověk. Brzy by se mohlo stát, že již nebude potřeba žádná interakce a identifikace bude probíhat automaticky.

ReCAPTCHA už poběží jen na pozadí?

Nejprve to byly čísla a písmenka v různé kvalitě, které museli lidé správně opsat. Roboti takové věci ale začali obcházet, proto se postupně zvyšovala obtížnost, což se dostalo tak daleko, že i mnoho lidí nemohlo přečíst znaky. Google proto aktualizoval funkci, kdy stačilo jen odkliknout políčko, že nejste internetový robot. Technologie byla založená na pohybu kurzoru a rychlosti kliknutí. V případě podezření se pak musí vybrat různé obrázky podle zadání, jako například zakliknout všechny obrázky, na kterých je řeka.

b9xv

I to by ale měla být brzy minulost. Google představil neviditelnou ReCAPTCHU, která by již brzy měla fungovat. Společnost zatím neprozradila, jak přesně bude novinka fungovat, je ale pravděpodobné, že se bude používat vylepšená verze snímání kurzoru myši. Tak jako tak to vypadá, že otravné ověřování bude již brzy minulostí a ani si ho ve skutečnosti nevšimneme.

Vadí vám ReCAPTCHA v současné podobě?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

avenged

z aplikace
7.12.2016 14:55

Sice chápu důvody, které k ReCaptche vedou, ale je to kolikrát martyrium a každopádně opruz.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 23

7.12.2016 15:09

Tak to mi přijde super. Chápu CAPTCHA mohla spoustu lidí obtěžovat, ani já jsem nebyl výjimkou :).
Z pohledu provozovatele online služeb, je to ale vytržení trnu z paty, jelikož spam boti jsou otravnější jak vosy na bonbónu.

Bugi

7.12.2016 15:43

Jo tak proto ty obrázky. Captcha mě vyhodnotilo jako robota. :-D
Současná podoba captcha mi celkem vyhovuje. Hlavně, že už to nejsou ty nečitelné texty, díky kterým jsem se nemohl přihlásit na spoustu webových stránek.

indigo

z aplikace
7.12.2016 20:30

A jak to vyřeší u dotykových displejů? Já s tím mám vždy problém, jak u tabletů tak u mobilu, už znám snad všechny kombinace obrázků :D jinak jo, je to zlo, ale nutné

Trip

Trip 0

z aplikace
8.12.2016 12:09

Je to děsná sračka a vopruz. Už aby to zrušili.

Rozey

Tomáš Straka 0

8.12.2016 15:27

Avenged: Duvody pro to sou celkem jasny – dneska se da automatizovat uplne vsechno. A i podprumernej programator dokaze udelat aplikaci, ktera muze delat veci od komentovani tisice statusu denne na FB otravnou reklamou, pres falesny recenze na Google Play az po DDoS utoky – vsechno v obrich objemech.
Na druhou stranu normalniho uzivatele to jen otravuje, kdyz na kazdym foru musi zadavat nejaky znaky aby pridal prispevek, proto bude reCaptcha skvely zjednoduseni :)

Indigo: Na mobilu bych tipnul, ze te to nejakym zpusobem overi podle google uctu + polohy + vsech dalsich informaci ktery o tobe ma (a ze jich neni malo)

RSS (komentáře k článku)