Menu

Google spouští Project Zero – bude hledat bezpečnostní chyby

Softwarové bezpečnostní chyby jsou nepříjemnými společníky moderních technologií, kterých nezřídka zneužívají nejrůznější hackeři. Google se rozhodl vylepšit bezpečnost svého operačního systému, a proto spustil Project Zero. Různých projektů v poslední době internetový gigant rozjel celou řadu. Mezi nejznámější patří Project Butter nebo aktuálnější Project Volta prodlužující výdrž baterie.

project zero 1

Zajímavé je, že Project Zero se nebude soustředit na bezpečnostní chyby v samotném systému Android, nýbrž na chyby v softwaru třetích stran. Za tímto účelem Google sestavil tým specialistů na bezpečnost. Personální obsazení je prý na velmi vysoké úrovni. Cílem týmu není vývojáře trestat, ale na chyby upozornit, aby je mohli opravit. Project Zero by se měl zaměřovat především na aplikace s vyšším počtem uživatelů, které jsou pro útočníky lákavější.

project zero cover

Ač se může zdát, že Google zbytečně investuje čas i peníze do práce cizích vývojářů, je nakonec v jeho zájmu, aby celý “androidí ekosystém” fungoval co nejspolehlivěji a nesetkával se s bezpečnostními eskapádami. Všechny objevené chyby by měly být k nahlédnutí v externí databázi.

Zdroj: TechCrunch

 

Komentáře

dj.pajka

z aplikace
17.7.2014 8:13

kdyby radsi pridali moznost zakazovat opravneni…

Risak

risak 0

z aplikace
17.7.2014 10:13

co takto si stiahnut permission manager?

Zizou

zizou 0

z aplikace
17.7.2014 10:17

Určitě dobrý projekt, ale nelze nesouhlasit s dj.pajka.
risak: kritizujeme, proč to není součástí čistého Androidu, alespoň jako v MIUI.

sax

sax

z aplikace
17.7.2014 10:54

Přesně tak, na správu oprávnění potřebuješ root. Tj ztráta záruky, vrtání se v mobilu a další nepříjemnosti. V normálním systému by to nemělo být potřeba.

pavel

pavel

17.7.2014 11:22

sax: nepříjemnost je nemít root xD

bitboy

bitboy

17.7.2014 11:41

Pavel: nepríjemnosť je musieť mat root k základnej veci, ktora by mala byt štandardnou súčasťou os – prideľovanie prav k instalovanym aplikaciam. Pokial to android nebude mat, stane sa z neho kontajner lacnych/free aplikácií, ktoré spehuju ako sa len da. Ono sa to uz deje. Zohnať čistú aplikaciu je uz dnes problem. A pochopiteľne to nie ja otázka technická ale obchona. Google zámerne tuto vlastnosť neimplementuje – išiel by proti svojmu obchodnemu modelu.

Miro

Miro

17.7.2014 14:33

bitboy: Miui ma pridelovanie prav :)) Xiaomi Mi2s mam rootnuty ale neslo to zlozito jak z ostatnymi mobilmi, par klikov a bolo to. Neviem ci na to pridelovanie prav je root potrebny ale v Miui je vsetko ovela lepsie a jednoduchsie ako v cistom androide ci nadstavbach od htc alebo samsungu.

bitboy

bitboy

17.7.2014 15:27

Miro: Ale to tu vsetci vieme, ze Miui umoznuje pridelovanie prava, zee je mozne po roote riesit pridelovanie prav aj na inych romkach. Este raz si precitaj o com pisem. Rec je o tom, ze ked nebude STADARDNOU sucastou OS tato vlastnost, tak android skonci ako kontajner na aplikacny odpad a OS pre deti na hranie. Resp. on uz v takomto stave je teraz. Ved si pozri len aplikacie, ktore sa prezentuju tu, na svete androida – polovica je spyware. 90% uzivatelov nemeni romky a nerootuje. Kupia si zariadenie a ocakavaju istu uroven bezpecnosti a sukromia v takej podobe OS, aku dostanu, co je v pripade aplikacii pre android totalne tragedia a iniciativa project zero vyznieva v tomto kontexte uplne trapne.

Cenzzor

z aplikace
17.7.2014 15:27

j souhlasim na vsechny veci ktere by mel mit tel v zakladu je potreba root bez rootu ani ranu… jinak povoleni a zakazovani prav u aplikace by se hodilo… stejne tak jako presun aplikaci na kartu…

RSS (komentáře k článku)