Google spouští Project Zero – bude hledat bezpečnostní chyby

android malware 5

Softwarové bezpečnostní chyby jsou nepříjemnými společníky moderních technologií, kterých nezřídka zneužívají nejrůznější hackeři. Google se rozhodl vylepšit bezpečnost svého operačního systému, a proto spustil Project Zero. Různých projektů v poslední době internetový gigant rozjel celou řadu. Mezi nejznámější patří Project Butter nebo aktuálnější Project Volta prodlužující výdrž baterie.

project zero 1

Zajímavé je, že Project Zero se nebude soustředit na bezpečnostní chyby v samotném systému Android, nýbrž na chyby v softwaru třetích stran. Za tímto účelem Google sestavil tým specialistů na bezpečnost. Personální obsazení je prý na velmi vysoké úrovni. Cílem týmu není vývojáře trestat, ale na chyby upozornit, aby je mohli opravit. Project Zero by se měl zaměřovat především na aplikace s vyšším počtem uživatelů, které jsou pro útočníky lákavější.

project zero cover

Ač se může zdát, že Google zbytečně investuje čas i peníze do práce cizích vývojářů, je nakonec v jeho zájmu, aby celý “androidí ekosystém” fungoval co nejspolehlivěji a nesetkával se s bezpečnostními eskapádami. Všechny objevené chyby by měly být k nahlédnutí v externí databázi.

Zdroj: TechCrunch

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)