Menu

Google Project Abacus: Přihlásíme se letos bez hesla?

Vzpomínáte? Je tomu již rok, co světlo světa spatřil Google Project Abacus. Ten se zabývá především možností přihlášení k našemu účtu bez nutnosti zadávání hesla. Nejen zkušení hackeři totiž dokáží prolomit kombinace jako “12345”, heslo nebo rok narození uživatele. S příliš velkou oblibou se nesetkalo ani dvoufázové přihlašování pomocí speciálního kódu, které představuje pro mnoho uživatelů spíše ztrátu času.

Google Project Abacus chce odstranit všechna hesla

Google Project Abacus

S příchodem Google Project Abacus se však začalo blýskat na lepší časy. Ten se nás, jak již bylo řečeno, snaží připravit o nutnost zadávání jakéhokoli hesla nebo ověření. Vše bude fungovat v závislosti na lokaci, ve které se nacházíme nebo například na frekvenci hlasu. Novinka je v současnosti konečně v pilotním režimu na 30 amerických univerzitách a v několika blíže nespecifikovaných finančních společnostech.

Dle slov samotného Googlu se na verzi dostupnou pro vývojáře můžeme těšit ještě před koncem letošního roku.

Připadá vám podobná možnost pokroková nebo byste raději dál spoléhali na zadávání hesla?

Zdroj: gsmarena.com.

 

Komentáře

bkf1

25.5.2016 15:59

No ať komplet rovnou zruší veškerá zabezpečení a je to :D Skvělá to doba, když si už i cizí člověk může něco koupit s mou kreditkou (teda kdybych měl tu bezdotykovku jak mají všichni) i když nezná PIN :D Fakt skvělé nápady se urodily v debilních hlavách…

Mobilek

z aplikace
27.5.2016 14:09

to by bylo fajn kdybych se mohl přihlašovat bez hesla často zapomínám

RSS (komentáře k článku)