Nové vyhledávání Google napoví o čem je stránka ještě před kliknutím

Google přidá informace k výsledkům vyhledávání

Google vyhledávání nedávno přišlo s vylepšeným designem pro telefony, a už teď začíná testovat další nové vylepšení, jak pro telefony, tak pro počítače. Vylepšení ale není o vzhledu. Google přidá informace k výsledkům vyhledávání. Konkrétně se bude jednat o 3 tečky v pravém horním rohu karty výsledku. Po kliknutí na 3 tečky Google poskytne uživateli informace o výsledku vyhledávání ještě před kliknutím na odkaz. Informace, které se uživateli objeví, budou převážně data z Wikipedie, která mají potenciál dodat kontext a důvěryhodnost stránkám ve výsledcích vyhledávání. Google říká, že takovou funkci opravdu oceníte v případě, že hledáte něco důležitého jako finanční poradenství apod.

výsledky vyhledávání návrh

Bohužel ne vždy můžou informace o výsledku vyhledávání pocházet z Wikipedie. Pokud web, který se vám ve výsledcích vyhledávání objeví nebude na Wikipedii, ukáže se další kontext, který bude k dispozici. Půjde například o informaci, kdy Google poprvé indexoval web. Uživatelé budou moci navíc zjistit, zda je připojení k webu zabezpečené na základě použití protokolu HTTPS, který šifruje všechna data mezi webem a prohlížečem. Celá funkce bude fungovat opravdu jednoduše. Kliknete na symbol 3 teček a Google ukáže informace o výsledku vyhledávání. Vy se následně rozhodnete, jestli na odkaz chcete kliknout.

Google
Google

Google přidá informace k výsledkům vyhledávání v USA pro počítače a Androidy. Další rozšíření vylepšeného prohlížeče zatím Google neokomentoval, ale osobně doufám, že rozšíření přijde i do dalších zemí, potažmo přímo do Česka.

Jak často navštěvujete neznámé weby?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)