Google pozastavil prosincovou aktualizaci na telefonech Pixel 6. Proč?

google pixel 6 bezpečnostní záplaty prosinec

Telefony Google Pixel jsou tradičně mezi prvními zařízeními, které dostávají nové bezpečnostní aktualizace a jinak tomu nebylo ani u prosincových záplat. Ty však v telefonech dělají paseku a tak se je americká firma rozhodla pozastavit.

Google pozastavil nejnovější aktualizaci na své vlajky

Na telefonech Google Pixel 6 a Google Pixel 6 Pro totiž dochází k problémům, které souvisejí s telefonováním. Náhodně totiž mělo docházet k výpadkům či náhodnému zavěšování u telefonních hovorů, na což si nejvíce uživatelů stěžuje v Evropě. Google chybu už přiznal a sdělil, že aktualizace dorazí na všechny telefony až koncem ledna. Nejnovější vlajkové lodě tedy zůstanou téměř dva měsíce bez nových záplat, což asi není žádná tragédie, ovšem rozhodně na to nejsme zvyklí.

Do této aktualizace se dostanou opravy a vylepšení, které Google plánoval přinést v lednových záplatách. Pokud jste si tuto záplatu stihli nainstalovat a tyto problémy se vás týkají, můžete se vrátit k předchozí verzi softwaru pomocí nástroje Android Flash Tool. Před obnovením si ale nezapomeňte svůj Pixel 6 zálohovat.

Setkali jste se někdy s podobným problémem?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)