Google spustil Poly. Knihovnu plnou 3D objektů, které může kdokoliv použít

poly knihovna google

Google se snaží tlačit virtuální a rozšířenou realitu. První rok se headsetu Daydream moc nedařilo, nyní jej rozšiřuje více, k tomu společnost navíc spustila i ARCore, což je rozšířená realita pro telefony. Vývoj na tyto dvě platformy není zatím moc jednoduchý, pomoci má nová knihovna Poly, která je plná 3D objektů, které si může kdokoliv stáhnout.

Knihovny Poly Google nabízí i celé 3D scény

Vývoj pro virtuální a rozšířenou realitu ke odlišný, nicméně 3D objekty se můžou využívat stejné. Google se tak rozhodl nejen vývojářům vytvořit místo, kde si bude moct kdokoliv stáhnout 3D objekty. Navíc do Poly může kdokoliv uploadovat své výtvory. Nemusíte přitom být nějaký 3D grafik a znát práci ve složitých programech.

Introducing Poly: Browse, Discover and Download 3D Objects

Introducing Poly: Browse, Discover and Download 3D Objects

Plusem je to, že se podporují i programy Google Blocks a Tilt Brush, což jsou velmi jednoduché kreslící a modelovací aplikace od Googlu, které jsou určený pro virtuální realitu. Můžete se tak rychle pochlubit světu a přátelům svými výtvory. Momentálně už má knihovna tisíce různých objektů a další pravidelně přibývají. Všechny objekty najdete na adrese poly.google.com.

Zkoušeli jste už někdy kreslit nebo modelovat ve virtuální realitě?

Zdroj: androidcommunity.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)