Google pohřbil další službu. Tentokrát placenou

Předplatné Pixel Pass
  • Předplatné Pixel Pass slibovalo každé dva roky nový mobil a slevy
  • Služba končí po pouhých 22 měsících od spuštění
  • Předplatitelé získají jako odškodné slevový kupon

Na pomyslném hřbitově produktů od Googlu se objevil další náhrobek. Společnost v tichosti ukončila provoz služby Pixel Pass, která nabízela telefony Google Pixel a balíček služeb za zvýhodněné měsíční předplatné. Namísto jednorázového nákupu zákazníci platili 45 dolarů měsíčně (v přepočtu 1000 Kč), za což získali telefon Google Pixel 6, pojištění mobilu a předplatná YouTube Music, YouTube Premium, Google Play Pass a Google One s úložištěm o kapacitě 200 GB. V nabídce byla také varianta s telefonem Google Pixel 6 Pro za 55 dolarů měsíčně (zhruba 1200 Kč).

Pixel Pass: Každé 2 roky nový mobil

Pokud byste si mobil a všechny služby kupovali individuálně, tak byste během dvou let zaplatili až o 294 dolarů (6500 Kč) více, spočítal Google. Dalším lákadlem byl příslib nejnovějšího Google Pixel telefonu každé dva roky. 

google pixel 6

Paradoxně služba ani dva roky nevydržela. Google Pixel Pass ukončil po pouhých 22 měsících od spuštění.  Produktová stránka nepřijímá nové objednávky a stávající zákazníci přišli o možnost prodloužení předplatného. Předplatitelé mohou pouze dokončit již běžící dvouleté období, čímž vlastně splatí mobilní telefon Google Pixel 6 nebo Pixel 6 Pro.

Nový mobil už samozřejmě nezískají, místo toho jim Google nabízí slevový kupon na 100 dolarů, který lze uplatit na jakýkoliv produkt v rámci Google Store nebo na nákup telefonu Pixel u operátora Google Fi Wireless. Žádosti o vrácení peněz Google v tomto případě neuznává. 

Místo expanze do Evropy konec služby

Rozhodnutí zrušit předplatné Pixel Pass je překvapením, které nikdo nečekal. Ještě nedávno se dokonce mluvilo o expanzi služby za hranice USA. Google si totiž minulý rok zaregistroval ochrannou známku Pixel Pass pro evropský trh.

Důvody zrušení společnost neuvádí. V sekci často kladených dotazů odpovídá na otázku, proč služba končí, jen vágním vyjádřením, že svým zákazníkům nabízí tu nejlepší cenu hardwarových produktů a největší flexibilitu při výběrů služeb. 

Využili byste předplatné Pixel Pass?

Zdroj: ArsTechnica

Martin Havlíček
O Autorovi - Martin Havlíček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)