Žabák z Google počasí reaguje na aktuální situaci. Nasadil si… hádejte co

Google počasí žabák nosí roušku

Celosvětové rozšíření koronaviru Covid-19 následované několik měsíců trvající pandemickou situací se podepsalo na mnoha oblastech životů lidí téměř po celé planetě. Větším či menším problémům neunikly ani obří firmy. Spousta společností z oblasti IT se v posledních týdnech rozhodla lidem pomáhat různými způsoby, které jsou jim vlastní. Komunikační nástroje povolily spojení více lidí nebo zavedly třeba videohovory. V Číně se pak pod taktovkou Huawei nebo Xiaomi vehementně rozšiřovaly 5G sítě. I americký Google se snaží pomáhat na několika frontách. Patří mezi ně i zařazování malých připomínek současné situace v malých detailech při používání jeho nástrojů. Příkladem je třeba nový mobilní design informací o počasí z Google aplikace, kde známý kreslený žabák nově nosí roušku.

U nás v ČR je velká spousta lidí i kvůli chaotickým politickým rozhodnutím na roušky “alergická”, takže i tady padne osvěta na úrodnou půdu. Google se touto změnou pochopitelně snaží demonstrovat, že nosit ochranu dýchacích cest a bránit šíření onemocnění pomocí roušky by mělo být samozřejmé. Americká firma opět ukazuje, že si umí kreativně pohrát i s malými detaily. Jak to pravidelně předvádí třeba u takzvaných Doodles. Přesvědčte se sami, že kreslený Google žabák nosí roušku u informací o počasí i ve všem telefonu. Stačí ve vyhledávací aplikaci zadat slovo počasí.

Google
Google

Vidíte u informací o počasí žabáka v roušce?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)