Google+: Aplikace prošla aktualizací. Přináší změny pro všechny i pro vyvolené

Google Plus – náhleďák

V minulém týdnu jsme se dočkali aktualizace klienta sociální sítě Google+. Na první pohled by se mohlo zdát, že jediné, co aktualizace přinesla, je automaticky se skrývající spodní lišta. Jenže kolegové ze serveru AndroidPolice, kteří dělají pravidelné rozbory kódů aplikací, objevili zajímavý řetězec. Díky němu by mohlo být možné otevírat odkazy  z Google+ tak, že byste vlastně ani aplikaci klienta sociální sítě neopustili. Zdálo se však, že funkce nefunguje, a tak se tomuto objevu nevěnovalo tolik pozornosti. Nyní se zdá být všechno jinak.

Google Plus automatické vylepšení videí

V současnosti hlásí někteří uživatelé, že funkce již běží. Jiným ale nikoli. Vypadá to, že funkce je spouštěna na základě informací, které aplikace získává ze serveru Googlu, podobně, jako v případě uvolňování nového vzhledu Facebook Messengeru. A o čem že ta funkce tedy vlastně je? Jednoduše, pokud otevřete jakýkoli odkaz v aplikaci Google+, nebude se již muset spouštět celý prohlížeč Chrome, jako tomu bylo dosud, ale stránka se načte přímo v aplikaci Google+. Samostatně vyvolané karty jsou rychlejší a lehčí než celý prohlížeč a nabídnou stejnou bezpečnost pro automaticky vyplňované formuláře.

I zde bychom ale našli i nevýhody. Jednou z nich je například nutnost zavření stránky v případě návratu do streamu událostí na Google+. Nebudete si tedy moci stránku otevřít a nechat si ji  přečtení na později.

V současnosti je funkce karet Chrome dostupná pouze pro hrstku uživatelů (opět podobně jako v případě Facebook Messengeru). Je ale pravděpodobné, že jich bude postupem času přibývat. Pokud se tedy funkce osvědčí.

Zdroj: AP

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)