Nový nástroj v Google Play vám najde lepší aplikace. Jak to funguje?

Google Play srovnaní aplikací

Google zkouší další způsob, jak uživatelům zpříjemnit hledání nových aplikací. Novinka vás potěší obzvlášť pokud hledáte aplikaci ke konkrétnímu účelu, ale vybíráte si z více variant. Nová funkce pomůže uživatelům ve srovnání vlastnosti aplikací v Google Play. Jak se bude tato funkce používat a kdy ji můžeme čekat?

Systém, který teď Google testuje pro budoucí nasazení v Obchodě Play už možná dobře znáte. Funkce pro srovnání funkcí aplikací se totiž bude velmi podobat způsobu jakým můžete srovnávat zboží v mnoha eshopech. Google v budoucí verzi Obchodu Play dokáže zobrazit podobné aplikace vedle sebe a ve sloupečcích srovnat jejich klíčové vlastnosti. Nabídka „Srovnat aplikace“ se objeví přímo na stránce aplikace dole.

Pokud tedy máte v Obchodě Play otevřenou například stránku s multimediálním přehrávačem VLC, tak ve spodní části stránky Google zobrazí alternativní přehrávače, a to včetně srovnání jejich klíčových vlastností. V tomto konkrétním případě můžeme vidět, že Google Play srovnává u aplikací vlastnosti jako schopnost přehrávat offline, jednoduchost použití, kvalitu zobrazení nebo možnosti ovládání. Nová funkce pro srovnání vlastností aplikací v Google Play je zatím pouze v testování. Budeme si muset počkat, jestli dojde k jejímu plošnému nasazení.

Srovnáváte vlastnosti aplikací v Google Play?

Zdroj: phonearena

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)