Menu

Google vás před škodlivými aplikacemi moc neochrání. Play Protect v testech propadl

Google Play Protect byl spuštěn minulý rok jako pomůcka v obchodu Play, která provádí kontrolu zabezpečení a vyhledává v zařízení potenciálně škodlivé aplikace. Jde v podstatě o takový jednoduchý antivirový program Androidu. Jenže jak ukázaly testy třetích stran, neposkytuje dostatečnou ochranu a hodně škodlivých aplikací nedokáže detekovat.

Google Play Protect zaostává za konkurencí, ukazuje srovnání AV-Test

Testy mobilních antivirů provedla německá nezávislá organizace AV-Test. Celkově se vyhodnotilo 21 mobilních antivirů pro Android. Mezi nimi byl i Google Play Protect a oproti veškeré konkurenci totálně propadl. Vestavěná ochrana společnosti Google v Androidu dokázala v reálném čase detekovat pouze 70,1 % nových malware aplikací. Průměr je přitom 97,4 %.

Ještě horší je na tom vyhledávání malwaru, který byl objeven v posledních čtyřech týdnech, Google Play Protect dokázal najít jen 49,4 % škodlivých aplikací. Ostatní antiviry v průměru objevily 96,7 % škodlivých aplikací. Nejedná se přitom pouze o výsledek z AV-Testu. Nedávno podobné testování provedla i jiná společnost AV-Comparatives, ve které se ochrana od Googlu umístila také na posledním místě s úspěšností 51 procent. Je tu menší plus v tom, že alespoň Google Play Protect zaznamenal plný počet bodů v kategorii použitelnosti, do které se řadí dopad na výdrž baterie, zatížení výkonu telefonu a také spotřeba dat.

Play Protect používá více než 2 miliardy uživatelů každý den. Google říká, že jde o nejrozšířenější mobilní službu pro ochranu před hrozbami. To není moc překvapující, když je v podstatě předinstalovaná na každém Android zařízení s Google Play. Výsledky posledních testů ukazují, že byste na tuto službu neměli moc spoléhat, pokud například často instalujete aplikace mimo Google Play.

Používáte pravidelně službu Google Play Protect?

Zdroj: androidpit.com

 

Komentáře

TheDroid

TheDroid -2

3.9.2018 22:23

Google mě ale zklamal! 😟

Cardi

cardi -321

4.9.2018 7:39

MYslím že tohle není nic nového :) ta ochrana je jen na oko

Dalid

dalid -1

4.9.2018 7:51

Ešte že v MIUI je vstavený antivírus. Len neviem či je lepšie používať databázu do AVL, Avastu alebo Tencentu..

Karle

karle40 42

4.9.2018 10:44

Klasika – dodat uživateli pocit bezpečí s minimální snahou a náklady. Co na tom, že je ten pocit falešný?

MartinP

Martin Prokop 9

5.9.2018 8:24

Vzhledem k tomu, že většina telefonů nemá root, že většina telefonů má software z Google Play . A naprostá většina teflonů má zamčený boot (secure boot) co od takového a software očekáváte?

Všechny ty rádoby antiviry bez root oprávnění a integrace v ROM jsou jen “informační” aplikace nikoliv skutečný antivir.

RSS (komentáře k článku)