Google vás před škodlivými aplikacemi moc neochrání. Play Protect v testech propadl

google play protect test ochrany

Google Play Protect byl spuštěn minulý rok jako pomůcka v obchodu Play, která provádí kontrolu zabezpečení a vyhledává v zařízení potenciálně škodlivé aplikace. Jde v podstatě o takový jednoduchý antivirový program Androidu. Jenže jak ukázaly testy třetích stran, neposkytuje dostatečnou ochranu a hodně škodlivých aplikací nedokáže detekovat.

Google Play Protect zaostává za konkurencí, ukazuje srovnání AV-Test

Testy mobilních antivirů provedla německá nezávislá organizace AV-Test. Celkově se vyhodnotilo 21 mobilních antivirů pro Android. Mezi nimi byl i Google Play Protect a oproti veškeré konkurenci totálně propadl. Vestavěná ochrana společnosti Google v Androidu dokázala v reálném čase detekovat pouze 70,1 % nových malware aplikací. Průměr je přitom 97,4 %.

Ještě horší je na tom vyhledávání malwaru, který byl objeven v posledních čtyřech týdnech, Google Play Protect dokázal najít jen 49,4 % škodlivých aplikací. Ostatní antiviry v průměru objevily 96,7 % škodlivých aplikací. Nejedná se přitom pouze o výsledek z AV-Testu. Nedávno podobné testování provedla i jiná společnost AV-Comparatives, ve které se ochrana od Googlu umístila také na posledním místě s úspěšností 51 procent. Je tu menší plus v tom, že alespoň Google Play Protect zaznamenal plný počet bodů v kategorii použitelnosti, do které se řadí dopad na výdrž baterie, zatížení výkonu telefonu a také spotřeba dat.

Play Protect používá více než 2 miliardy uživatelů každý den. Google říká, že jde o nejrozšířenější mobilní službu pro ochranu před hrozbami. To není moc překvapující, když je v podstatě předinstalovaná na každém Android zařízení s Google Play. Výsledky posledních testů ukazují, že byste na tuto službu neměli moc spoléhat, pokud například často instalujete aplikace mimo Google Play.

Používáte pravidelně službu Google Play Protect?

Zdroj: androidpit.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)