Play Protect každý den skenuje miliardy aplikací, chlubí se Google

google play protect miliardy aplikaci kontrola

Google se neustále zaměřuje i na bezpečnost. Ostatně v chystaném Androidu Q je bezpečnost jedno z hlavních témat. Během konference Google I/O společnost prozradila zajímavý údaj týkající se Google Play Protect. Tento nástroj podle vyjádření Googlu každý den skenuje miliardy aplikací.

Google bojuje s malware aplikacemi ve velkém

Uplynulé měsíce ukázaly, že bezpečnost na Google Play nemusí být tak perfektní. Poměrně často se objevovaly škodlivé aplikace, které dokázaly obejít bezpečnostní kontroly Googlu, dostat se do oběhu a následně škodit uživatelům. Samozřejmě, že pro Google to není dobrá vizitka. Snaží se proto co nejvíce vylepšovat ochranu.

Dva roky zpátky spustila společnost nástroj Google Play Protect, který skenuje každou aplikaci ve vašem telefonu a hledá malware. Během Google I/O 2019 se společnost pochlubila, že každý den se přes tento nástroj zkontroluje 50 miliard aplikací. To je  hodně neuvěřitelné číslo.

Oznámení proběhlo v rámci přednášky o bezpečnosti Androidu. Play Protect zaznamenal od svého vydání řadu vylepšení, včetně nového rozhraní. Častokrát ale o jeho fungování ani nevíte, kontroly probíhají na pozadí. Kde by ale nicméně měl Google zapracovat není rozsah testování, ale jeho kvalita.

Naposledy v březnu 2019 německá nezávislá organizace AV-Test vyzkoušela 21 mobilních antivirů pro Android. Vestavěná ochrana společnosti Google v Androidu dokázala v reálném čase detekovat pouze 62 % malware aplikací. Průměr je přitom 97,8 %.

Máte aktivní nástroj Google Play Protect?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)