Menu

Google Play obchod testuje nové zobrazování velikosti souborů

Pokud máte problémy s místem ve vašem telefonu, tak Google Play obchod není příliš uživatelsky přívětivý. Ke zjištění velikosti souboru, je potřeba kliknout na aplikaci a následně se dostat k dalším informacím. V nové verzi Google Play by to ale mohla být minulost.

Google Play obchod testuje zajímavé novinky

Novinka se objevila několika uživatelům včera večer. Jelikož se ale jedná o změnu na straně Google serverů, nedá se bohužel žádnou aktualizací popohnat a vyzkoušet na vlastní oči. Uživatelé, na které se dostalo, hlásí, že se jím téměř na každé obrazovce v Google Play, jako třeba “moje aplikace” nebo v “nejprodávanějších”, zobrazuje i velikost souboru v pravém dolním rohu. Zatím není jasné, jestli se nová funkce dostane mezi lidi ve velkém, nebo se ji Google zbaví po testování.

google-play-velikost-souboru

Jedna z dalších novinek, která se chystá do Google Play, je i rozdělení žebříčku nejoblíbenějších aplikací. V blízké budoucnosti by mohly mít jak hry, tak i aplikace vlastní žebříček. Samozřejmě se nejedná o žádnou revoluci, ale i takovéto malé změny jsou rozhodně vítané.

Jak to máte vy s volným místem? Vadí vám zdlouhavé zjišťování velikosti aplikací?

zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Pavel_Bezak60

11.9.2016 20:04

Rozhodně je to zajímavé vědět hned velikost aplikace. Já by jsem to bral.

Lexon

z aplikace
11.9.2016 20:39

Konečně, od té doby co to dali pryč mě to nehorázně štvalo. Před každým stažením nějaké appky nebo aktualizace když jsem na datech jsem lezl do infa a scrolloval dolů abych věděl jestli počkat raději až domů na Wi-Fi. Tak snad to zase brzy nedají do pryč :-)

David021

11.9.2016 22:39

Souhlasím s váma .. ani ne, tak jestli mám dost místa (i když taky někdy..), ale hlavně kolik času může zabrat stahování, a kolik dat to může sežrat (na internetu v mobilu) ..

je rozdíl, jestli to má např.: 20, nebo 70MB

nosac

z aplikace
12.9.2016 8:30

Domnívám se správně, že když aktualizují aplikaci, tak nejdřív stáhne mobil celou aplikaci např. 20MB a pak v telefonu cca 20 MB smaže?

deton

z aplikace
12.9.2016 8:34

Také mi to přijde vhod, místo v telefonu neřeším, data ale ano, a kdyz vybírám nejakou novou aplikaci tak sleduji jak moc je aplikace přerostlá a lozit do informací je fakt otravné

RSS (komentáře k článku)