Google Play je největším distributorem malware aplikací. Tvrdí to nová studie

Google Play je největším distributorem malware aplikací

Společnost NortonLifeLock provedla studii, ve které se zjistilo, že obchody s aplikacemi třetích stran jsou odpovědné pouze za 10,4 % instalací škodlivých aplikací. Google Play je prý suverénně největším distributorem malware aplikací s číslem 67,5 % instalací škodlivých aplikací.

Google Play je největším distributorem malware aplikací

Vědci z této společnosti uvedli také důvod. Může za to prý fakt, že se na Google Play stahuje neporovnatelně více, než v ostatních obchodech. Studie byla provedena hned na 12 milionech Android zařízení a porovnávalo se, odkud se stáhne nejvíce malwaru. Do této ankety spadal Google Play, alternativní obchody a webové prohlížeče. Je tedy vidět, že přestože se Google neustále snaží zlepšovat bezpečnost na Androidu, stále mu na jeho obchod s aplikacemi prokluzuje nemalé množství škodlivých aplikací.

Bylo také zjištěno, že 10 – 24 % Android uživatelů se na svých telefonech setkalo s alespoň jednou takovou aplikací. Pokud tedy instalujete nějakou aplikaci od méně známého vývojáře, nejprve si ji pořádně proklepněte, zda není vedena jako škodlivá.

Jak se chráníte proti malware?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)