Herní revoluce: Google Play Games spustí Android hry nativně ve Windows

Google Play Games Android hry Windows

Tradičně velkolepá událost Game Awards, na které se hlavně udělují ceny nejlepším hrám různých žánrů za poslední roky, letos přinesla také několik zajímavých oznámení. Patří mezi ně například přejmenování služby Xbox Game Pass na PC Game Pass u počítačů a také její tříměsíční zkušební doba zdarma pro předplatitele YouTube Premium (bohužel jen v USA). Ale zatímco toto je jen kosmetická změna, Google si připravil větší pecku. Oznámil službu Google Play Games, která v roce 2022 přinese Android hry přímo do Windows.

V současnosti Play Games (česky Hry Google Play) představují pouze jakousi zastřešující službu, databázi a také aplikaci, ve které se shromažďují dosažené výsledky z her, vazby mezi hráči nebo doporučení na další tituly. V příštím roce ovšem bude pod názvem Google Play Games existovat nový Windows program, skrze který bude možné hry hrát. A to jak ty původně vyvinuté pro Android, tak i nativní pro Windows.

Microsoftu i Googlu se tuto novinku podařilo šikovně tajit, zatímco se mezitím hodně mluvilo o přímé podpoře Android aplikací ve Windows skrze obchod Amazonu. Na rozdíl od něj mají ovšem Google Play Games podporovat také Windows 10, i když zatím nejsou známé žádné bližší technické detaily. Současně s tímto oznámením se u současné služby mění logo.

Google Play Games
Google Play Games

Které Android hry byste chtěli mít přímo ve Windows PC?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)