Automatické přehrávání videí brzy uvidíme i v obchodě Google Play

automaticke prehravani videi obchod google play

Automatické přehrávání videí dominuje populárním službám jako je Facebook nebo Instagram. Google s nimi začal taky experimentovat, nejprve to zkoušel u YouTube, nyní se dočkáme v obchodě Google Play.

Automatické přehrávání videí již během září najdeme v Google Play

Nejprve se o této nové funkci mluvilo na serveru XDA. K přehrávání se budou využívat služby YouTube. Videa se začnou automaticky přehrávat, když uživatel navštíví profil aplikace či hry, která má video připravené. Spuštění v prvních lokacích se očekává ještě v září tohoto roku.

google play automaticke prehravani videi

Google prozatím neprozradil informace o tom, jak se budou videa přehrávat, jestli budou potichu, se zvukem či třeba jestli funkce půjde deaktivovat alespoň při aktivním mobilním internetu. Přeci jen videa si seberou nemalou část dat. Délka videa by podle doporučení Googlu měla být maximálně 2 minuty.

Pokud chce vývojář využít této funkce, musí u videa zakázat zpeněžení a zároveň nesmí být požadována žádná autorská práva. Vzhledem k oblíbenosti automatických videí, se dá očekávat, že v nejbližší době, se tato funkce rozšíří i do dalších aplikací a služeb. A to nejen od Googlu.

Vadí vám automatické přehrávání videí, nebo tuto funkci vítáte?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)